in

7 tipů jak zůstat produktivní po celý den

Prokrastinace nemá šanci

7 tipu jak zustat produktivni po cely den 01 758x505 - 7 tipů jak zůstat produktivní po celý den

V diáři se vám množí jeden úkol za druhým. Všechno si postupně naplánujete, sami však víte, že to nejste schopni zvládnout. Vaše soustředěnost a pracovní morálka odpoledne klesá na bod mrazu.

Našli jste se v úvodním textu? Pak je tento článek určen právě pro vás. Sepsala jsem 10 tipů, jak zůstat produktivní a soustředěný po celý den a ulehčit si tak život.

1. Vytvořte si “TO-DO seznam”

Jednoduše. Sepište si všechno, co potřebujete stihnout a udělat – zítra, příští týden, příští měsíc. Úkoly rozdělte na důležité, které při vaši práci upřednostníte a méně důležité, na které se vrhnete v případě, že zvládnete ty důležité. Nezapomeňte splněné úkoly škrtat, pomůže vám to tak namotivovat se – na vlastní oči uvidíte, kolik jste toho zvládli.

2. Dělejte si přestávky

Studie ukázaly, že je důležité dělat si při práci kratší přestávky. Není totiž možné zůstat soustředěný několik hodin v kuse. Plně soustředěni jste prvních 45 – 60 minut, poté vaše soustředěnost klesá.

3. Pravidelně cvičte

Ano, opravdu je to důležité. Pravidelné cvičení vám pomůže stimulovat uvolňování chemických látek v mozku. To zlepšuje paměť a zároveň pomáhá zvýšit soustředěnost.

4. Trénujte svůj mozek

Je důležité trénovat svůj mozek a paměť. Vyzkoušet můžete sudoku, křížovky nebo další logické hry. Existuje také mnoho mobilních aplikací, které vám s tréninkem pomohou.

5. Dostatečně spěte

Aby váš mozek mohl fungovat, je potřeba mít dostatek spánku. Někomu stačí 6 hodin, někdo potřebuje 8. Sami musíte vědět, co je pro vás ideální.

6. Vypněte sociální sítě

Vypněte při práci všechny sociální sítě, mohou vás při práci vyrušovat a vaše produktivita tím klesá, protože se soustředíte více věcí najednou. Pokud pracujete na počítači, nejlepší bude vypnout mobil a zapnout ho až ve chvíli, kdy bude vaše práce hotová.

7. Vyzkoušejte kofein

Kofein nás pomáhá nastartovat při vyčerpání a pomáhá tělu lépe se soustředit. Není však dobré to s kofeinem přehánět, proto zvolte takové množství, které vám tak akorát vyhovuje.

Foto: Unsplash.com.

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

nudi vas dokola se opakujici snidane obmente svuj jidelnicek temito rannimi pochutinami 06 150x150 - Nudí vás dokola se opakující snídaně? Obměňte svůj jídelníček těmito ranními pochutinami

Nudí vás dokola se opakující snídaně? Obměňte svůj jídelníček těmito ranními pochutinami

cihlove obklady do interieru skvely napad 08 150x150 - Cihlové obklady do interiéru? Skvělý nápad!

Cihlové obklady do interiéru? Skvělý nápad!