in

8 věcí, které byste si na obličej rozhodně dávat neměli

Ovocná pleťová maska

Internet je plný návodů, jak pečovat o svoji pleť. Najdete tipy na špičkovou luxusní kosmetiku, ale i tu, kterou si podle babských rad můžete vyrobit svépomocí. Příroda je pro nás velkým pomocníkem, ale ne všechny “přísady” dělají pokožce dobře.

Vybrali jsme několik známých věcí, které se často používají pro domácí kosmetiku, ale ve skutečnosti by se neměli buď vůbec používat nebo jen výjimečně.

1. Citrón

Možná jste také četli o tom, jak úžasné účinky má např. citronová šťáva na pleť. Je to vlastně pravda, protože dokáže pokožku rozjasnit. Jenže je velmi kyselá, takže vysušuje a může dokonce způsobit “popálení”. Zkrátka dráždí a občas z toho může být pěkný problém.

2. Jedlá soda

Soda je klasikou nejen když jde o zuby, ale i u domácí kosmetiky. Problém je, že pH je na 9. Pokožku tedy značně vysušuje a pryč se dostávají i prospěšné kyseliny. Výsledkem je, že tělo produkuje více mazu, aby dalo vše do pořádku. Dlouhodobé používání je rozhodně cesta, jak si pokožku zničit.

3. Vajíčka

Bílky se běžně doporučují jako pleťová maska. Sami o sobě vajíčka nejsou pro pleť problémem, ale při smíchání s jinými ingrediencemi už mohou mít zcela opačný účinek. Největší nebezpečí pak skrývají bakterie salmonely. Pozor tedy na skladování.

4. Lak na vlasy

Jestli jste o tomto tipu neslyšeli, buďte rádi. Občas najdete doporučení používat lak na vlasy k “fixaci” svého make-upu. Horšího nápadu není! Už z názvu je jasné, že tento výrobek patří na vlasy, a ne na obličej. Chemické látky rozhodně nejsou určeny na pleť a při špatné manipulaci si můžete ublížit.

5. Cukr a sůl

Využívají se pro peeling, obvykle např. kokosový olej s hnědým cukrem. Problémem je, že pokud nejsou rozpuštěné, tak působí velmi abrazivně, což rozhodně nemusí být nic dobrého. Pokožku mohou poškodit více než byla.

6. Skořice

Pleťová maska ze skořice má být perfektním způsobem, jak se zbavit akné, černých teček a pigmentových skvrn. Jenže jak už si mnoho lidí ověřilo, ve skutečnosti taková skořicová maska přivodí podráždění kůže, zarudnutí a dokonce puchýře. Podle dermatologů může velké množství skořice přivodit i trvalé poškození kůže.

Na černé tečky a akné doporučujeme!

maska pilaten - 8 věcí, které byste si na obličej rozhodně dávat neměliVysoce efektivní maska, která obsahuje aktivní bambusové uhlí, dokáže s pletí zázraky. Přírodní síla tohoto produktu dokonale zbaví Vaši pleť všech nedokonalostí, jako jsou černé tečky na tváři, odumřelé buňky, či akné.

Účinek masky je velmi viditelný, protože všechny nečistoty maska zachytí.

7. Krém na nohy

Podobně jako u laku na vlasy, i krém na nohy je špatný nápad. Tyto přípravky jsou dělány na suchou a velmi tvrdou pokožku chodidel. Jemná kůže na obličeji tak sice bude ošetřena rychle, ale výsledkem budou akorát ucpané póry.

8. Majonéza

I majonéza je oblíbeným prostředkem pro pleťové masky. Za 20 minut bude pleť jemná a zářivá, ale zároveň obličej zůstane lepkavý. Podobně jako u krému na nohy, i zde dochází k ucpávání pórů. Raději jen do salátů a sendvičů.

Autor Lucie Braunova

Jsem věčná studentka, milovnice hudebních eventů, divadla, filmu ... zkrátka kulturní člověk, jak má být. V mé redaktorské práci se nejčastěji objevuje téma "health&beauty". Touha po dokonale zdravém životním stylu je mou životní cestou.

Dort z Kinder čokolády

SLADKÉ POKUŠENÍ: Zebrovaný dort z Kinder čokolády

Trendy zdravé výživy 2017

Podívejte se na trendy zdravé výživy pro rok 2017