in

9 typů bolesti, které jsou spojené s emocemi

Bolest za krkem

To, co mnozí kritizují na moderní západní medicíně je to, že často se ignoruje spojení těla a mysli. Emoce mají na náš fyzický stav velký vliv. Stres je prokázanou příčinou mnoha onemocnění, stejně tak to mohou být i jiné emotivní stavy.

Pojďte se podívat, co znamenají jednotlivé bolesti. Nesedí to i na vaši bolest?

1. Bolest hlavy

Asi nejčastějším problémem je bolest hlavy. Ta je právě nejčastěji způsobena dlouhodobým stresem. Zbavit se jí tak můžete i tím, že začnete relaxovat a vyhýbat se stresujícím situacím.

2. Bolesti krku

Bolí vás za krkem? Nevíte, čím by to mohlo být? Údajně tato bolest trápí lidi, kteří mají problém odpustit druhým. Zkuste se zamyslet nad tím, proč je máte rádi.

3. Bolest ramen

Tento typ bolesti se váže na problémy, které “leží na vašich bedrech”. Je potřeba se s nimi vypořádat a případně se nebát si říct o pomoc. Nemusíte vše zvládnout vždy sami.

4. Bolest zad

Pokud vás bolí záda (horní část), tak to značí, že nemáte dostatečnou emocionální oporu. Možná se cítíte nemilováni a nechtění. Jste-li single, je to znamení, že byste měli vyrazit někam ven a seznamovat se.

5. Bolest bederních obratlů

Nemáte-li problém se správným sezením, tak to může být důsledkem přílišné obavy o finance. Bude tedy nejvyšší čas udělat nějaké změny, abyste se nemuseli o peníze tolik strachovat.

6. Bolest loktů

Zde vám tělo naznačuje, že se příliš bráníte změnám. Je potřeba se naučit dělat kompromisy a začít dělat životní změny.

7. Bolest rukou

Nemáte dostatečné spojení s ostatními lidmi. Zvažte, zda byste si neměli najít nové kamarády či více poznat své kolegy. Chybí vám mezilidský kontakt.

8. Bolest v bocích

Pánev je spojena s pohybem. Bojíte se pohnout z místa a udělat změny. Dávejte si na svá rozhodnutí větší pozor, zda se nedržíte příliš zpátky, když máte jít kupředu.

9. Bolest kolen

Kolena jsou dalším častým problémem. Pojí se s egem. Myslíte si o sobě až příliš. Je potřeba získat trocho pokory. Můžete udělat nějaký dobrý skutek, pomáhejte na charitativních akcích.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Ručníky

Nechcete mít zatuchlé ručníky? Zkuste přidávat do praní ocet

Česká vejce

Preferujete v obchodech česká vejce? Poradíme, jak je spolehlivě odlišit od vajec z jiných zemí