in

Banán a zdraví: Ani netušíte, jak je toto ovoce prospěšné!

Banány
Banán

Snažíte-li se stravovat zdravě, pak by vám jistě nemělo uniknout, jak zdravé jsou “obyčejné” banány. Většina lidí vůbec netuší, jaké účinky tyto plody mají. Až zjistíte, s čím vším vám mohou pomoci, jistě si koupíte celý trs.

Co se složení týče, tak banány obsahují přírodní cukry v kombinaci s vlákninou. Jsou tedy ideálním zdrojem energie. Profesionální sportovci to vědí, proto je konzumují. Ale to není zdaleka vše…

Obsahují celou řadu vitamínů a důležitých stopových látek, které naše tělo potřebuje:

  1. Jsou zdrojem vitamínů skupiny B (B1, B2 a B6).
  2. Obsahují mangan, který přispívá ke správnému fungování nervové soustavy.
  3. Zdroj draslíku, který je prevencí před vysokým krevním tlakem.
  4. Obsažená vláknina přispívá ke správnému trávení.
  5. Vitamin C posiluje imunitu.

Banány jsou zkrátka skvělou pochoutkou, která tělu dodá mnoho důležitých živin. Navíc s nimi lze snadno nahradit různé sladkosti. A pokud by vám samotné již nechutnaly, můžete kromě klasického banánu se šlehačkou zkusit třeba recept na vynikající obalené banány v kokose.

Víte, že zdravější jsou nahnědlé banány?
Zralé banány, tedy ty, které mají tmavé skvrny, obsahují mnohem více protirakovinných látek. Podle vědců jsou pro lidské zdraví až 8x zdravější než nezralé. Může za to vysoký obsah látky TNF.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Barevné zimní kabáty

Barevné kabáty letí! Už máte ten svůj?

Banán v kokosu

RECEPT: Obalené banány v kokosu si zamilujete