in

Bojíte se, kolik o Vánocích přiberete? 5 tipů, jak se kilům vyhnout

Kila navíc po Vánocích

Tuky a cukry na nás již brzy budou útočit. Vánoční svátky nejsou jenom o dárcích a rodinné pohodě, ale také o jídle. Ať už jde o cukroví, sladkosti nebo tučná sváteční jídla, to vše bude usilovat o to, abychom pořádně přibrali.

Dá se tomu vyhnout? Můžete zkusit místo tradičního cukroví třeba raw cukroví, ale nejlepším tipem je stravovat se zdravě. To se ovšem 99 % lidí o Vánocích nepovede. Nevadí, i tak je možné využít několika tipů a následky vánočního obžerství zmírnit.

Nepřejídejte se

Neplatí to jen o svátcích, ale také na vánočních večírcích, kde je obvykle mnoho jídla. Ať už jde o profesionální catering nebo se kolegové chtějí pochlubit svými výtvory, nenechte se zlákat k nadměrné konzumaci.

Dopřejte si kvalitu

Slevy na vánoční figurky a kolekce budou všudypřítomné. Nenechte se ovšem zlákat na levnou čokoládu. Nejspíše bude chutnat podivně, protože je to jen směs tuků a cukru, rozhodně nic zdravého.

Raději si dopřejte kvalitní čokoládu s vyšším obsahem kakaa (50 % a více), která je rozhodně zdravější alternativou. Nebude vás navíc lákat se s ní přejídat.

Nehladovte

Možná si myslíte, že je rozumné držet třeba jeden den půst, abyste si poté mohli dopřát cukroví a chutný oběd. Jenže to je kolosální chyba. Většina lidí se totiž poté akorát přejí, takže výsledek bude ještě horší.

Zkuse raději zvolit ovoce a zeleninu, které zasytí a nebudete poté mít nutkání „se nacpat“.

Trochu se hýbejte

Jistě, není nic lepšího, než si cukrovím sednout k televizi a užívat si tepla domova. Jenže pak se nemůžete divit, že v lednu budete mít o 5 kilo více. Dělejte alespoň malé procházky, ať už do přírody či do města.

Pomozte si doplňky stravy

Můžete zařadit zelený čaj jako součást pitného režimu, protože pomáhá správnému fungování metabolismu. Stejně tak ale můžete najít celou řadu přípravků, které omezují kalorické příjem. Např. Harmoline Fat Blocker, který blokuje část kalorií z tuků, nebo Harmoline Carb Blocker, který zase blokuje kalorie ze sacharidů.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Raw cukroví

Nepečené cukroví! Stále více lidí propadá hitu RAW cukroví. Zkuste i vy tyto 3 recepty

Svazování při sexu

Toxoplazmóza – onemocnění, které roznáší naši kočičí miláčci