in

Brzy budou křtiny. Máte už vhodný dárek?

brzy budou krtiny mate uz vhodny darek 02 758x505 - Brzy budou křtiny. Máte už vhodný dárek?

Ač výzkumy o preferencích náboženství mezi obyvateli České republiky neustále zdůrazňují, že se stáváme národem ateistů a počty věřících stále klesají, přesto se tradice křtu pořád udržuje. Mnohdy mají o ni zájem i rodiče, kteří se o víru intenzívně nezajímají, ale nedokáží si představit, že by byla jejich dítěti upřena.

Ať už vedou k rozhodnutí pokřtít svého potomka jakékoliv důvody, čeká rodinu velice vážný a smysluplný obřad. Jeho součástí je také připomínka této události ve formě nějakého daru.

brzy budou krtiny mate uz vhodny darek 03 - Brzy budou křtiny. Máte už vhodný dárek?

Budete kmotrem či kmotrou a lámete si hlavu, čím udělat radost?

Nabízí se hned několik nápadů. Který z nich budete realizovat, to už záleží jen na vašem uvážení, jak se hodí či nehodí do vaší rodiny.

Co tedy můžete pořídit?

Jako první vás určitě napadne Bible. Kniha knih v pěkné vazbě a s vlastnoručním věnováním bude něčím, co si váš kmotřenec uchová až do konce života. Bude nejenom věcí v knihovně, na kterou bude usedat prach, ale také zdroj mnohých rad a pomoci v dobách dobrých i zlých.

Další trvalou památkou, která nepodlehne zubu času, jsou drahé kovy v jakékoliv formě. Kupte gramovou cihličku zlata, stříbrnou minci s vyraženým věnováním nebo nějaký šperk. Všechno to jsou krásné upomínky na významný den, které budou vždy ozdobou a vhodnou investicí.

Nebo můžete pořídit krásné botičky nebo kabátek, s našitými zlatými či stříbrnými křížky a vloženým věnováním. Určitě to nebude věc, které by se chtěl někdo zbavit.

Nezapomeňte někoho požádat, aby celý obřad vyfotil, vyberte nejhezčí obrázek a vložte ho do připraveného ozdobného rámečku, kde nechejte vyrýt datum křtu. Bude to vlastně takový dárek navíc.

A na odlehčení, ale stále s důležitým významem, sežeňte láhev alkoholu, třeba toho, který je typický pro váš region, nechejte vytisknou pěknou kartičku s věnováním a připomenutím, že otevřením nápoje skončí etapa života, za který křtem přebíráte velkou zodpovědnost a nastává ta, na kterou vašeho kmotřence budete připravovat. Dospělost.

brzy budou krtiny mate uz vhodny darek 01 - Brzy budou křtiny. Máte už vhodný dárek?

Tak vybrali jste si?

Možná ještě ne, ale třeba už jste začali o nějakém konkrétním dárku uvažovat. Nenechávejte to ale na poslední chvíli. Nejsou to jen obyčejné věci. Tím, že potřebují tolik přípravy, se z nich stane to, co k takovému významnému obřadu patří. Nezapomenutelné připomenutí. A to za trochu námahy a přemýšlení stojí. Nemyslíte?

Foto: Unsplash.com.

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

top 5 zen ktere ziskaly nobelovu cenu 01 150x150 - Top 5 žen, které získaly Nobelovu cenu

Top 5 žen, které získaly Nobelovu cenu

jednoducha trika a tilka zaklad satniku 06 150x150 - Jednoduchá trika a tílka – základ šatníku

Jednoduchá trika a tílka – základ šatníku