in

Chlorella recenze

Chlorella – recenze a zkušenosti s blahodárnou superpotravinou

chlorella recenze 02 758x505 - Chlorella recenze
Chlorella je pro svoje domnělé zdravotní účinky mimořádně často skloňovaným pojmem. Jedná se skutečně o takový zázrak pro naše tělo nebo jde pouze o šikovný marketingový tah?

Kdy chlorella skutečně účinkuje

Jak dokládá studie provedená na korejské Ewha Womans University, chlorella má skutečně prokazatelné účinky při odstraňování těžkých kovů z organismu. Uvedený výzkum se pak zaměřoval konkrétně na schopnost chlorelly odbourat kadmium nahromaděné v krvi, játrech, ledvinách a tenkém střevu.
Stejně tak dokáže přírodní prostředek podpořit i imunitní systém. Ke zlepšení imunitní odpovědi organismu přitom stačí pouze přibližně osm týdnů užívání doplňku.
Příznivé účinky chlorelly se však projevují nejenom vnitřně, ale také vně. Složení Chlorelly je samo o sobě bohaté na zdraví prospěšné látky. Řasa blahodárně působí rovněž na vlasy, nehty a pleť. Bohatá je totiž na obsah vitamínů A, B1, B2, B3, B6 a C. Mimo to rovněž obsahuje omega-3 mastné kyseliny, bílkoviny, vlákninu, železo, zinek, hořčík, fosfor, a vápník. Kvalita vlasů, nehtů i pokožky je přímým odrazem naší životosprávy a nedostatek živin se projevuje slabými a lámavými nehty či unavenou pokožkou. Navíc chlorella stimuluje produkci keratinu, což je stavební bílkovina, která je pro vlasy a nehty zcela klíčová.
Účinky pak závisejí primárně na tom, jak vysoký obsah účinné látky vlastně v přípravku je. Rozdíly jsou poměrně překvapivé. Některé doplňky stravy mohou obsahovat až 88 % bílkovin, jinde najdeme pouhých 7 %. Užívat by tak chlorellu měli především vegetariáni, kteří musejí dbát na vyšší obsah bílkovin ve své stravě, v níž je potřeba nalézt alternativu k masu.
Chlorella Fresh - Chlorella recenze  

Ve kterých případech je efekt Chlorelly sporný

Nevýhodou ovšem zpravidla jsou vyšší náklady, pakliže se snažíme chlorellou pokrýt potřebnou denní dávku vitamínů a minerálů. Proto je vhodné potravinové doplňky kombinovat i s jinými zdroji a konzumovat je v rámci nutričně vyváženého jídelníčku.
Tip: Přečtěte si také Chlorella pyrenoidosa: Jak se při nákupu nenechat napálit?!
Přestože o zdravotních benefitech chlorelly se mluví i v souvislosti s běžci a kulturisty, dosud neproběhly studie, které by umožnily tyto poznatky vědecky doložit a dát tak odpověď na otázku, zda užívání chlorelly skutečně představuje v tomto směru přínos, případně se jedná o placebo efekt.
V roce 2014 byl publikován zatím ojedinělý výzkum, jehož se zúčastnilo 7 mužů a 3 ženy. Těm se podávala dávka chlorelly v podobě 15 tablet dvakrát denně ve srovnání s placebem po dobu 4 týdnů. U zkoumaných subjektů údajně došlo vlivem užívání chlorelly k navýšení VO2 max neboli hodnoty maximálního objemu kyslíku. Nelze tedy v žádném případě mluvit o negativních účincích ve spojitosti s chlorellou.
Zdroje:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Akce máslo v Albertu

Máslo nad zlato: O máslo v akci za 46,90 Kč se lidé rvali!

ucesy na ples 01 150x150 - Účesy na ples

Účesy na ples