in

Chystáte se na cesty? Nenechte děti se nudit při cestě autem!

Cesta autem s dětmi

Cesta autem na dovolenou, dlouhý výlet, to vše jsou situace, kdy se děti mohou začít nudit. To je chvíle, kdy začne stále dokola přicházet otázka: „Už tam budeme?“. Leckterému rodiči pak po několika opakováních dojde trpělivost a ztratí nervy.

Čeká-li i vás nějaké cestování, rozhodně byste měli být připraveni i na to, že kromě řízků je třeba mít i plán, jak děti zabavit. Rozčilování totiž rozhodně není ideálním způsobem, jak se dopracovat ke klidné cestě a vydařenému dni.

Menší děti jsou náročnější

Čím menší je dítě, tím těžší může být jeho zabavení. Nemá trpělivost a neudrží dlouho pozornost, takže to chce mít v zásobě hned několik různých způsobů.

Nejdůležitější jsou pochopitelně oblíbené hračky. Ideální v kombinaci s některým z praktických kapsářů na sedadla, kam dítě může hračky nejen odkládat, ale i využít při hraní.

Pro chvíle, kdy si dítě nevystačí s vlastní fantazií jsou vhodné například hádanky či některé slovní hry. Osvědčené jsou však i CD s pohádkami a písničkami.

Pro starší mapu i filmy

Děti školou povinné již umí číst, takže se nabízí mnohem více možností. Kromě klasických knížek mohou přijít vhod např. komiksy.

Zkusit můžete i částečně vzdělávací program – práce s mapou. Na připravené trase nechat dítě označovat zajímavá místa, která zrovna míjí.

Nesnažte se je ale do ničeho nutit. Pro klid všech v autě může být takový mobil/tablet s hudbou a filmy tím nejjednodušším řešením.  I u takové zábavy však snadno vyhládne, takže pravidelné přestávky a občerstvení jsou nutností.

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Pitný režim v létě

Extrémní teploty ohrožují zdraví nás i zvířat. Tyto rady vám pomohou vedra přežít

Dětské příznaky na internetu

Dětské symptomy nemocí na internetu nehledejte. Mohlo by se vám to vymstít