in

Co dát dětem k Mikuláši? Nevyhazujte peníze za figurky z podezřelé hmoty

Mikulášská nadílka pro děti

Mikulášská nadílka se blíží a tak řada rodičů vymýšlí, čím své ratolesti obdaruje. I přesto, že v pytli najdou i bramboru či dokonce kus uhlí, je potřeba především něco, co potěší.

Většina je zvyklá na kombinaci ovoce, sladkostí a samozřejmě čokolád. Movitější rodiny často nadělí i nějakou tu hračku.

Raději dobrou čokoládu než “umělohmotnou”

Známe je všichni – čokoládové figurky. Často jsou velké, ale k čokoládě mají velmi daleko. Některé jsou spíše oslazenou tukovou hmotou, která rozhodně dobře nechutná a dvakrát zdravá také nebude.

Trendem jsou rozhodně kvalitní sladkosti. Především u čokolád je dobré si nějakou tu korunu připlatit. Nemusí to být tabulka s 80% obsahem kakaa, to většina dětí neocení, ale alespoň poctivá mléčná čokoláda.

Místo hromady sladkostí dejte raději pár, které jsou ale kvalitní.

Nebojte se ani drobností

Dělat z této nadílky “druhé Vánoce” asi není úplně nejlepší, ale to neznamená, že by zde děti nemohly najít nějaký věcný dar.

Nemusí jít pouze o hračky. Menší děti ocení i pastelky, modelínu apod., starší třeba nějakou tužku či jiné vybavení. Stačí si vzpomenout, co praktického dětem chybí (a ocenily by to).

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

Jednička

Jedničky v datu narození: Tohle to říká o vaší povaze! Sedí to?

Usnula vyčerpáním v práci

Spánková deprivace: Co to je? Kolik hodin byste měli denně spát?