in

Do jakých barev ladit vaši pracovnu?

Screenshot 20180729 180256 - Do jakých barev ladit vaši pracovnu?

Malá, odlehlá místnost nebo raději velká a hlučná? Jak si představujete vaše ideální pracovní místo?

Když si doma zařizujete pracovnu, nestačí k tomu pouze mít prostor, koupit nábytek a počítač. Musíte vytvořit funkční prostředí, které bude podporovat vaše soustředění. Místnost musíte ladit do odstínů, díky kterým budete pracovat efektivněji.

1. Omezte syté barvy

Pokud má vaše místnost příliš sytých barev, vaše pracovní prostředí se stává vizuálně namáhavé. Lepší je tyto barvy omezit a dát je jen na některé detaily, třeba jen na část stěny, chodby, namalovat pruh na podlahu. Tím pádem budou barvy v rovnováze, střízlivé a neutrální.

Screenshot 20180729 180225 - Do jakých barev ladit vaši pracovnu?

2. Vyhněte se čistě bílé barvě

Bílé stěny, bílý stůl, bílá židle, bílá lampa a bílé dekorace- přesně tomuto se musíte vyhnout. Tato barva je matoucí a způsobuje stres. Je lepší najít správnou rovnováhu mezi bílými a světlými odstíny, díky kterým se budete cítit komfortně. Nad váš pracovní stůl třeba pověste obraz.

Screenshot 20180729 180233 - Do jakých barev ladit vaši pracovnu?

3. Sjednoťte barvy

Je lepší vybrat barvy s nízkým vizuálním efektem, kdy dojde ke sjednocení různých tvarů. Např. jestli je váš pracovní stůl v rohu obývacího pokoje, vyberte si dvě nebo tři barvy, které už tam jsou. V tomto duchu se snažte respektovat tyto odstíny při výběru nábytku ve vaší home office.

Screenshot 20180729 180239 - Do jakých barev ladit vaši pracovnu?

4. Vyberte si přírodní materiály

Přírodní materiály podporují soustředěnost. Inspirujte se přirozenými barvami a definujte tak celou místnost. Zelený mramorový stůl vám pomůže rozhodnout namalovat stěny v podobných odstínech. Slaďte vaše parkety s čalouněním křesel a pracovním stolem.

Screenshot 20180730 1458231 - Do jakých barev ladit vaši pracovnu?

5. Přidejte zelenou

Při dodržování pravidel, kdy má vaše pracovní prostředí umírněný styl, je důležité mu dodat prvek života. Nejlepším řešením je dát si na parapet nebo stůl nějakou rostlinu. Všechny druhy květin místu dodají pocit tepla a originální atmosféru.

Screenshot 20180729 180256 - Do jakých barev ladit vaši pracovnu?

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

cihlove obklady do interieru skvely napad 08 150x150 - Cihlové obklady do interiéru? Skvělý nápad!

Cihlové obklady do interiéru? Skvělý nápad!

jak zabavit deti pri dlouhe jizde v aute 03 150x150 - Jak zabavit děti při dlouhé jízdě v autě

Jak zabavit děti při dlouhé jízdě v autě