in

Extrémní teploty ohrožují zdraví nás i zvířat. Tyto rady vám pomohou vedra přežít

Pitný režim v létě

Slunečné dny jsou fajn a těšíme se na ně. To stejné však už většina nemůže říct o dnech, kdy rtuť teploměru šplhá až ke 40 °C. Jelikož zde nemáme moře a ve městě často ani bazén na ochlazení, může to být po pár dnech nesnesitelné.

Při tropických teplotách by měl každý dávat pozor na své zdraví. Dehydratace může vést i k selhání oběhového systému. Žízeň navíc není spolehlivý ukazatel. Obzvláště je pak nutné dávat pozor na děti a seniory.

Co dělat při extrémních vedrech

Základem je pochopitelně co nejmenší pobyt na sluníčku a dostatek tekutin. Ty bychom měli doplňovat alespoň 6x denně. Nicméně je zde ještě několik důležitých doporučení:

  • Dostatečně pít. NE nápoje s kofeinem a alkoholem.
  • Vyhnout se prudkým změnám teplot.
  • Nosit volné, lehké a světlobarevné oblečení.
  • Vyhýbat se namáhavým fyzickým aktivitám.
  • Při práci venku dodržovat pravidelné přestávky.
  • Najít místo, kam lze v největších vedrech lze zajít (např. klimatizované obchodní centrum).

Nezapomínejte ani na mazlíčky

Vedra sužují i zvířata. Těm je potřeba zajistit dostatek čerstvé vody v průběhu dne. Stejně tak by měla mít možnost se schovat někam do stínu.

Nejnebezpečnější je však stále auto, kde kromě psů někteří lidé nechají i malé dítě. Během pár minut na slunci se zde může teplota vyšplhat na 60 °C a ohrožovat jejich život. Podívat se můžete na video níže, kde se dozvíte i co dělat v krajním případě:

Jak dlouho vydržíte v rozpáleném autě vy?

SDÍLEJTE!!! Přestože letní dny nelámou teplotní rekordy, z auta zaparkovaného na sluníčku se pro pejsky i tak během několika minut stává smrtící výheň. Zatímco páníček nebo panička jsou na nákupech, pejsek se začne velmi rychle přehřívat.Rozhodli jsme se to zdokumentovat. Ale obráceně. Panička Patricie Solaříková zůstala zamčená v autě, zatímco se její fenka Jackie vydala na nákupy. Jak to celé dopadlo? To se dozvíte ve videu.>>> Více informací získáte na www.obrancizvirat.cz/horko <<<Děkujeme Patricii za riskování vlastního zdraví, byl to opravdu obdivuhodný výkon. Video vzniklo ve spolupráci s DRUŽINA. 🙂

Zveřejnil(a) OBRAZ – Obránci zvířat dne Pondělí 8. srpen 2016

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Placenta

Pojídání placenty se stává trendem. Není to ale jen nechutná rozmařilost?

Cesta autem s dětmi

Chystáte se na cesty? Nenechte děti se nudit při cestě autem!