in

Homeopatika na chřipku jsou jen vyhozené peníze

Homeopatika

Zimní období přináší kromě nachlazení a chřipky i záplavu reklam na přípravky, které by nás měly buď ochránit nebo ulevit od nepříjemných příznaků těchto onemocnění. I když si budete chtít koupit jen obyčejný multivitamin, tak budete mít na výběr z nejrůznějších přípravků obsahujících ještě další extrakty apod.

Možná vás zaujme i homeopatie, o které jste buď někde slyšeli, četli, nebo vám ji doporučil někdo ze známých. Jedná se o alternativní léčebnou metodu, která slibuje, že léčí tělo jako celek. Zní to báječně, ale ve skutečnosti je to prostý podvod!

Žádná účinná látka = předražený cukr

Homeopati vám na většinu neduhů dokáží předepsat nějaký přípravek, který má “tajemný” název, ze kterého běžný člověk nedokáže odvodit vůbec nic. Přihodí k tomu pár odborných homeopatických frází jako “potencování” a “9 CH” a už máte dojem, že jste u toho nejpovolanějšího, který dá vás i vaši rodinu dohromady.

Chyba lávky! Ve skutečnosti vás “pumpne” o pěkný balík, za který dostanete cukr a vodu. Jelikož takové přípravky běžně stojí stovky korun, tak těch pár gramů cukru vás vyjde pořádně draho.

Celá homeopatie je založena na tom, že voda má paměťový efekt a látku v ní rozpuštěnou si prostě pamatuje. A čím víc ředíte, tím silnější je účinek. Výtažek z husích jater tak naředíte natolik, že už tam není ani jediná molekula účinné látky a prodáváte za 600 Kč jako prevenci před chřipkou.

Je to neprostý nesmysl. Jediný účinek, který může homeopatikum mít je placebo, ale za ty peníze je to zbytečně drahé. Kdyby to skutečně fungovalo, jak homeopati tvrdí, tak by si voda pamatovala i všechny odpady, které se do ní kdy dostaly, třeba ze záchodu. To by voda z kohoutku musela zabíjet prakticky okamžitě!

Nevyhazujte peníze za cukr

Že nedůvěřujete lékařům, to přeci hned neznamená, že musíte uvěřit v něco tak nesmyslného jako je homeopatie. Cukr v kuličkách vám sice ublížit nemůže, ale zase za své peníze můžete dostat mnohem lepší věci.

Než homeopatiku, to je lepší si proti chřipce koupit třeba vitamin C, který má prokázané účinky a ochrání vás spíše. Nebo za pár korun čaj (klasický či bylinkový) a nějaké to ovoce, pro svoje zdraví uděláte mnohem více a ještě ušetříte dost peněz.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Parfém do pupíku

Víte, že parfém by se měl správně aplikovat do pupíku?

Essie's Angora Cardi

Tento lak na nehty je hitem Pinterestu. A hodí se pro všechny!