in

Jak být spokojený ve svém životě

jak byt spokojeny ve svem zivote 01 758x505 - Jak být spokojený ve svém životě

Mnoho lidí si v dnešní době klade otázku, jak mohou být šťastní a úspěšní ve svém životě. Neustále se potýkáme s každodenním kolotočem, což může být vyčerpávající. Práce, děti, domácnost… Na sebe nám už nezbývá čas.

Je třeba to změnit. Je opravdu nejdůležitější začít u sebe. Pokud se sami necítíme dobře, nejsme se sebou spokojení, odráží se to i v našem okolí. Neúspěch vede k dalšímu neúspěchu, problémy se nabalují a my nevíme, jak z toho ven.

jak byt spokojeny ve svem zivote 02 - Jak být spokojený ve svém životě

Kroky ke štěstí

  1. Vděčnost – děkujme za vše, co nás v životě potkává. Jen tak si uvědomíme, co vše máme. Může se jednat o pouhé maličkosti, avšak právě ty utvářejí náš život. Není samozřejmostí, že ráno vstaneme, máme střechu nad hlavou, dýcháme, můžeme chodit…je toho opravdu dost, za co můžeme výt vděční.
  2. Vytyčení cíle – definujte si své cíle. Čeho chcete v životě dosáhnout? Je to dobrý hnací motor, který nás posouvá dál. Vytyčit si cíl a hledat cesty k jeho dosažení např. touha cestovat nás může posunout ke změně zaměstnání, kde nejsme spokojení…práce nás nebaví a výdělek také nestojí za nic. Změňte to!
  3. Zbavte se strachu – strach se utváří pouze v naší hlavě. Určitě nic neztratíme, když zkusíme změnit své myšlení a začneme něco dělat pro sebe. Opravdu to může být cokoliv, co nám přináší radost a učiní nás šťastné. Nikdy totiž nevíme, kam nás ta změna zavede a co krásného přinese. Vesmír má rád akci a akce vyvolává následnou reakci. Pokud nic neděláme, nic se nezmění.
  4. Najděte si koníček – nic nepozvedne náladu, jak relaxace s dobrou knížkou. Dělejte cokoliv, co vás napadne. Pozvěte přátelé na večeři, zajděte s kamarádkou do kina nebo na sklenku vína, začněte se učit jazyky, vařit, háčkovat, plést nebo třeba šít. Každého baví něco jiného a všichni máme talent na jiné věci. A pokud si myslíte, že vám nic nejde, tak to jistě není pravda. Každý se v něčem jednou najde, i když to někdy chvíli trvá.

Autor Lucie Braunova

Jsem věčná studentka, milovnice hudebních eventů, divadla, filmu ... zkrátka kulturní člověk, jak má být. V mé redaktorské práci se nejčastěji objevuje téma "health&beauty". Touha po dokonale zdravém životním stylu je mou životní cestou.

troufnete si nosit batiku 02 150x150 - Troufnete si nosit batiku?

Troufnete si nosit batiku?

zazracne avokado odhalte jeho blahodarne ucinky 05 150x150 - Zázračné avokádo - odhalte jeho blahodárné účinky

Zázračné avokádo – odhalte jeho blahodárné účinky