in

Jak poznat, že partner lže? Naučte se řeč těla!

Partner lže

Nedůvěra se dříve nebo později objeví v každém vztahu. Otázkou je tedy, zda dokážete poznat, kdy zbytečně žárlíte a kdy se partner skutečno chová jinak. Odpovědí je znát řeč těla.

Existují totiž znaky, které vám odhalí, zda váš partner něco tají. Sice to nemusí hned znamenat, že vám je nevěrný, ale rozhodně je dobré je znát.

Nenechte se zmást detaily

Říká se, že „ďábel se skrývá v detailech“. Je to naprostá pravda. Pokud vám partner začne důkladně popisovat, co vše viděl při cestě z práce a detailně popisovat vše, co viděl, je to podezřelé.

Vymyšlené příběhy totiž obvykle přibarvuje tak, aby nic nechybělo. Výsledkem jsou složité příběhy. Podivně to pak zní především z úst těch, kteří si běžně nepamatují, co měli ke snídani.

Oči lež prozradí

Rozhodně se vyplatí sledovat oči. Očnímu kontaktu se totiž ti, kdo lžou, většinou vyhýbají. Zakrývání očí, uhýbání pohledem apod.

Nenechte se ale zmást tím, že vám s klidem hledí do očí. Opačný extrém totiž značí také lhaní. Příliš dlouhý a nepřirozený oční kontakt rozhodně není dobré znamení.

Sledujte dýchání

Lhaní vede k tomu, že dotyčný nedýchá zcela přirozeně. Příliš se soustředí na to, co říká, že dýchá nepravidelně.

Máte-li pocit, že vám o včerejším večeru „vypráví pohádky“, zkuste se zaměřit na jeho dech. Je dost možné, že mu ze samého soustředění dojde dech.

Ruce mohou lháře prozradit

Dalším znamení mohou být pohyby rukama. Obvykle řeč doprovází i gesta. Pokud si tak všimnete, že tentokrát má ruce založení či si je pouze mne, pak nejspíše lže.

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Přírodní maska z avokáda

DIY: Domácí přírodní masky pro zářivou pleť

Vejce na tvrdo recepty

Recepty z vajec natvrdo: 4 tipy, co udělat s velikonoční nadílkou