in

Jak se nenachytat při BLACK FRIDAY slevách

Black Friday slevy

Black Friday – toto spojení před lety téměř nikdo u nás neznal. Dnes je situace zcela jiná a nákupnímu šílenství propadají zákazníci a e-shopy uvádí slevy o 106. Většina obchodníků navíc tuto akci neomezuje jen na pátek, ale dělají z toho celotýdenní akce.

Jenže jak to v ČR bývá běžné, slevy nejsou vždy podobné jako v zahraničí. Kromě toho, že zlevněno je po celý rok kde co, tak i při takové příležitosti jako je právě Black Friday, se najde řada obchodníků, kteří rozhodně nejsou úplně poctiví.

Slevy neslevy

Letos si toho již všimlo mnoho lidí, že některé internetové obchody před začátkem slevové akce zvýšily ceny, aby poté mohly ukázat pěknou slevu. Kdo má na něco “zálusk” delší dobu a pravidelně sleduje cenu, ten se napálit nenechal.

Bohužel to není zdaleka jen záležitost menších a méně známých e-shopů, ale lidé si stěžují i u těch zavedených. Často jejich zlevněné zboží najdete jinde za stejnou či dokonce nižší cenu, takže toho příliš neušetříte.

 

Porovnávejte a neukvapujte se

Jak tedy výhodně nakoupit? Výhodou je, pokud máte o cenách prohlížených věcí alespoň základní přehled. Už na první pohled poznáte, zda něco ušetříte, nebo jestli se cena liší jen o pár desítek korun.

Těžko lze sledovat vše, od toho existují různé srovnávače. Zboží tam zkuste najít. Uvidíte nejen vývoj ceny, ale i aktuální nabídky jiných e-shopů. Falešné slevy tak můžete snadno odhalit.

Skutečně výhodné slevy se u nás tak často neobjevují. Navíc se blíží Vánoce a poté i lednové výprodeje, kde bude jistě opět mnoho zajímavých slev. Pokud tedy nejste přesvědčeni, že je to pro vás aktuálně výhodná nabídka a zboží potřebujete, může být lepší ještě pár týdnů počkat.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Dětské povlečení

Dětské povlečení: Vyhrávají motivy z oblíbených filmů

Partneři v posteli

Dle zahraniční studie potřebujeme wi-fi více než sex