in

Jak zaujmout na seznamce?

Seznamování přes Internet

Moderní způsob seznamování je pochopitelně přes Internet, případně různé mobilní aplikace. I přesto, že je tu Facebook, tak ani klasické seznamky nejsou ještě odepsané. Abyste ovšem zaujmuli a zvýšili šance, že natrefíte na očekávaný protějšek, je potřeba mít správně vyplněný profil a správně se představit v konverzaci.

Stručně a k věci

To hlavní, co každého zajímá je věk, vzhled a minulost. Nevymýšlejte si ovšem žádné pohádky a romány, prostě se stručně popište. Nemusí to být nudně v bodech, ale musí to být jasné.

Nebojte se zmínit svoji minulost, kde jste studovali, pracovali. Ale raději vynechte srdcervoucí příběhy, jak vás nechal partner. Zastíní vše ostatní a snadno vyzníte zoufale.

Upřímnost nadevše

Lež vás dožene! To je pravidlo, na které musíte při online seznamování (nejen online) pamatovat. Z povídání totiž může být něco více, ale pokazit to mohou lži ze začátku.

Dospělí hledají lidi, kteří jsou lepší než oni. Proto snadno spadnete do pokušení přibarvovat informace o sobě. Necháte si staré fotky, uberete si věk… rázem je z vás o něco jiný člověk. Jenže na tohle se stejně časem přijde. Lepší je sdělovat pravdivě to, jak to ve skutečnosti je.

Gramatika a slušnost

To, co jste se měli naučit na základní škole se vám může přeci jen hodit. První dojem totiž znovu neuděláte. Rozhodně pak nechcete působit dojmem, že neumíte napsat větu bez chyby.

Možná jste navíc trochu “od rány”, ale při oslovení byste měli působit mile.

Zaměřte se na podobnosti

Některé seznamky nabízí podrobné informace v profilu. Přečíst si můžete, zda dotyčná osoba nemá náhodou podobné zájmy či stejné zvíře. Toho lze dobře využít při představení. Je-li to možné, navažte konverzaci právě přes nějakou podobnou zálibu.

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Žárlivý expřítel

Nemáte žárlivého ex? Takhle to poznáte