in

Jak se zbavit černých teček?

Babské rady často nefungují

Pleťová maska

Černé tečky, stejně jako třeba akné, dokáží dohánět k šílenství. Pokud na ně trpíte, pak jistě víte, že boj s nimi nebývá lehký a mnohdy nepříjemně kazí vzhled obličeje. Existují desítky způsobů, jak se jich zbavit.

Než se však na všechny tyto způsoby podíváme, je důležité vědět, co to černé tečky vlastně jsou. Většina lidí si myslí, že se jedná o nečistoty, což není pravda. Jedná se o ucpané póry nadměrnou tvorbou mazu a odumřelých kožních buněk. Bílé a černé hlavičky se liší pouze tím, zda se jedná o otevřený či uzavřený pór.

Babské rady a mačkání

Obvyklý boj s černými tečkami je pomocí nehtů, kdy se snažíte je prostě “vymačkat”. Máte-li černých teček hodně, chtěla by tato metoda hodně času, navíc ne ke každé černé tečce se dá snadno dostat. Zásadní problém tohoto způsobu je riziko infekce a vzniku ještě horšího problému.

Proto se používají nejrůznější babské recepty. Známé jsou například maska z vaječných bílků, med a mléko či med se skořicí. Všechny tyto aplikace kromě odstraňování černých teček mají dodávat pokožce i potřebné živiny.

Dalším způsobem, který by měl pomoci se černých teček zbavit, ale především jim předcházet, je úprava jídelníčku a péče o pokožku. Tím nejdoporučovanějším v boji s tečkami i akné je dostatečný pitný režim, aby byla pokožka dostatečně hydratovaná.

Nejnovější trend je asijská kosmetika

Pokud máte pocit, že babské recepty příliš nepomáhají, nejste sami. Problémů s černými tečkami si všimli i výrobci kosmetiky. Dnes už se nemusíte spoléhat pouze na peeling a hydratační krémy. Asijská pleťová maska černé tečky doslova “vytáhne”.

Maska Pilaten obsahuje aktivní bambusové uhlí, které má pro pleť přímo zázračné účinky. Zbaví pleť černých teček, ale i odumřelých buněk či akné. Zkrátka všech nečistot, které tam nemají být.

Aplikace je jednoduchá, stačí si obličej (nebo jen problematické místo) začernit maskou a poté sloupnout. Stačí používat 1-2x týdne.

Složení je navíc mnohem bohatší, protože vedle aktivního bambusového uhlí obsahuje i cenné živiny jako extrakt ovse, grapefruit, vitamín B5, extrakt z rozmarýnu, extrakt z měsíčku lékařského, vitamín A i vitamín E. Zkrátka vše, co potřebuje pokožka proto, aby byla zdravá a krásná.

Autor Lucie Braunova

Jsem věčná studentka, milovnice hudebních eventů, divadla, filmu ... zkrátka kulturní člověk, jak má být. V mé redaktorské práci se nejčastěji objevuje téma "health&beauty". Touha po dokonale zdravém životním stylu je mou životní cestou.

Zamilovaný pár

7 signálů, že jste pro něj „ta pravá“

Zamilovaný pár

Zdá se vám o ex ve snech? Víme, co to znamená!