in

Jak se zbavit křečových žil bez operace

Křečové žíly léčba
Křečové žíly (odborně varixy) je označení pro onemocnění žil, které se projevuje jejich zvětšením, vychlípením, rozšířením. Typické jsou výrazné spletence u dolních končetin. Jenže často to začíná i menšími nenápadnými projevy. Nenechte se mýlit tím, že by se jednalo o problém spojený se stářím. Faktem je, že křečové žíly se s rostoucím věkem často zhoršují, ale objevit se mohou již mnohem dříve. Typicky se první objeví mezi 20 a 40 rokem života. Kromě věku hraje v jejich výskytu roli i genetika, těhotenství a zranění. Pro mnoho žen jsou křečové žíly omezením, které jim brání si např. v létě brát sukni.

Řešení je změna životního stylu i operace

Podle statistik tímto onemocněním trpí každá třetí žena a každý čtvrtý muž. Jedná se zároveň o tzv. civilizační chorobu, protože za zvýšený výskyt může i špatný životní styl. Proto je i správné stravování a pohyb tím, co může v boji proti křečovým žilám pomoci. Zároveň existuje dnes celá řada doplňků stravy, které se snaží přispívat ke zdravý cévního systému a zmírňovat projevy, či zmenšovat riziko výskytu. Reklama: Hemoxin – 5 přírodních látek pro zdraví žil a cév Čím dříve problém s varixy řešíte, tím je léčba jednodušší. U skutečně pokročilého stádia už totiž obvykle zbývá jediná možnost – operace. Chirurgických zákroků existuje celá řada a jejich cena se pohybuje od stokorun až po desítky tisíc. Je zde možnost sklerotizace, strippingu, odstranění laserem či radiofrekvenční metoda.

Prevence a neinvazivní léčba

Drobné metličky není nutné ihned řešit pomocí operace. Stravování hraje svojí roli, proto byste měli mít dostatek vlákniny, tekutin a omezovat příjem nasycených tuků. Pokud jste zvyklí dlouho sedět, je potřeba začít s pravidelnými přestávkami a nohy trochu procvičovat. Zde jsou již 4 konkrétní rady, jak s křečovými žílami bojovat bez operace:
  1. Diosmin Diosmin je přírodní látka, která se běžně používá jako doplněk při léčbě žilních problémů. Zabraňuje tvorbě zánětlivých látek, které poškozují cévní stěny.
  2. Kompresní léčba Ta spočívá v nošení stahujících punčoch, které působí preventivně proti formování křečových žil a zároveň pomáhají snižovat jejich viditelnost.
  3. Koňský kaštan Extrakt z jírovce maďalu je další přírodní látkou, která se běžně užívá při problémech s křečovými žílami, únavě nohou apod.
  4. Makeup Tělový makeup? Ano, to rozhodně není prevence ani léčba, ale pokud máte „fialové nohy“ a potřebujete nutně žíly zakrýt, je to možnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Obočí ve tvaru peříčka

Obočí jako peříčko je trendem v líčení na Instagramu. Zkusíte to také?

Přírodní maska z avokáda

DIY: Domácí přírodní masky pro zářivou pleť