in

Jak špatné jsou vysoké podpatky? Tohle se děje s vašima nohama!

Vysoké podpatky škodí

Vysoké podpatky jsou v módě stále, i přesto, že se více a více diskutuje o jejich vlivu na zdraví. Mnohé boty totiž nejsou navrhovány tak, aby byly zdravé a pohodlné, ale aby dobře vypadaly. Jenže stojí estetický dojem za zničené nohy?

Možná si občas vezmete boty s vysokým podpatkem a nemáte s tím problém. Jenže to rozhodně nejsou boty, které by bylo možné nosit často. Ovlivňují nejen nohy, ale celé tělo.

Risks of Wearing High Heels

What happens when you wear High Heels.

Zveřejnil(a) Hashem Al-Ghaili dne 15. duben 2017

Na videu můžete jasně vidět, jak se přenáší váha na klouby.  Ty jsou mnohem více namáhané a dochází nejen k bolestem, ale i deformacím. Nejčastějším problémem je tzv. vbočený palec, který nevypadá hezky a působí obtíže.

Zároveň se mění i držení těla, takže dochází např. k napětí zádového svalstva. Trpět můžete i bolestí kyčlí a pochopitelně se oslabují svaly a vaziva na nohou.

To vše je navíc již roky podloženo studiemi, které se vlivem vysokých podpatků na zdraví zabývaly. Chcete-li pro své zdraví něco udělat, pak rozhodně omezte jejich nošení. Možná v nich budete nyní hezky vypadat, ale následky si můžete nést dlouhodobě!

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Dívka, která se rok neholila

Blogerka se rok neholila! Přesvědčí její důvod i vás k tomu samému?

Domácí kávový peeling

Domácí kávový peeling vytvoříte za minutu