in

Jak zabavit děti při dlouhé jízdě v autě

Chystáte se s dětmi na dlouhou trasu autem?

jak zabavit deti pri dlouhe jizde v aute 03 758x505 - Jak zabavit děti při dlouhé jízdě v autě

Děti se obecně při dlouhé cestě autem většinou nudí. Dívat se jen z okýnka je po chvilce přestane bavit. Co s tím? Jak děti zabavit? Poradíme vám pár zaručených tipů, čím vaše děti zabavíte.

Projíždíte krajinou, kde jsou skoro samé tunely?

Řekněte dětem, aby po dobu, kdy budete tunel projíždět, zadržely dech. Děti si u toho užijí velkou legraci. A nejen děti.

jak zabavit deti pri dlouhe jizde v aute 01 1024x683 - Jak zabavit děti při dlouhé jízdě v autě

Na dlouhé cesty je dobré se vybavit pořádnou dávkou cd s pohádkami a písničkami pro děti.

Pokud je cesta dětem již dlouhá, určitě pomůže posadit se k dětem dozadu. Můžete, tak spolu hrát třeba kámen, nůžky, papír.  Nebo hrát, že přes sebe položíte přes sebe ruce a od spodu je budete překládat na vrch poskládaných rukou.

Máte-li doma maňáska, tak ten přispěje k velké zábavě vašich dětí. Nejlepší je zvířátko, které má velký čumák. Můžete děti zlobit, čuchat jim do ouška, na nohu. Maňáskem je zlobit uvelebením se třeba na jejich hlavě nebo je jemně tahat za vlásky. Možností, jak si s nimi prostřednictvím hračky je mnoho, navíc děti určitě ještě vymyslí nějakou zábavnou nezbednost sami.

Plyšácí zase poslouží k porodu miminek. Vycpěte si vy nebo vaše děti břicho a společně začněte rodit plyšáky. Uvidíte kolik legrace, kolem toho bude.

jak zabavit deti pri dlouhe jizde v aute 02 1024x683 - Jak zabavit děti při dlouhé jízdě v autě

A co takové psaní písmen nebo obrázků prstem jeden druhému?  Dětem je to většinou příjemné a hra je baví.

Nebo si můžete zahrát hru, vidím něco, co ty nevidíš. Rodič vymyslí nějaký předmět, který vidí venku při jízdě cestou. Napoví dítěti, že ten předmět začíná na určité písmenko nebo k čemu slouží. Nebo můžete společně počítat auta, která jedou proti vám. Každý si určí barvu aut, kterou bude počítat.

Užívejte společně radostné zážitky z cesty s vašimi dětmi.

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

Screenshot 20180729 180256 150x150 - Do jakých barev ladit vaši pracovnu?

Do jakých barev ladit vaši pracovnu?

top 5 zen ktere ziskaly nobelovu cenu 01 150x150 - Top 5 žen, které získaly Nobelovu cenu

Top 5 žen, které získaly Nobelovu cenu