in

Kočka nechce pít? Misku s vodou byste nikdy neměli mít vedle žrádla!

Spící kočička

Kočky patří k oblíbeným domácím mazlíčkům, ale na rozdíl od psů jsou poměrně temperamentní. To se týká i toho, jak jim zařídit pelíšek, záchod i misky s potravou. Právě miska s vodou může být problémem, o kterém mnoho majitelů koček netuší.

Kočka nepije. Překvapivě je to častý jev, který lidé přikládají nejrůznějším nemocem apod. Problém ovšem rozhodně nemusí být tak vážný, aby musel zasahovat veterinář. Může stačit jen přemístit misku s vodou někam dál od misky se žrádlem.

Mýtus o tom, že kočky pijí mléko se již pomalu, ale jistě vytrácí, ovšem málo lidí tuší, že kromě toho, že potrava nemá být blízko kočičího záchodu, tak i voda by měla být jinde. Kočičí instinkt jim totiž říká, že voda poblíž mrtvé kořisti by mohla být kontaminovaná.

Někdy se kočky naučí tento instinkt potlačit, ale ne vždy. Proto mohou vyhledávat zdroj vody jinde: dřez, květináče apod. To může být nebezpečné. Stačí přitom jen dát misku s vodou do jiné místnosti.

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Nalíčená babička

Co dokáže make-up: Babičku nalíčili k nepoznání

Dort z Kinder čokolády

SLADKÉ POKUŠENÍ: Zebrovaný dort z Kinder čokolády