in

Manžel se mnou nechce spát! 4 rady, jak opět rozproudit vášeň!

Manžel odmítá sex

Neužíváte si již společných radovánek v posteli? Může se to zdát jako nemožné, ale stále více mužů nemá na sex náladu. Nechuť, která se dříve přisuzovala ženám, je dnes častým problém u mužů.

Ženy se pak cítí trapně, protože se musí sexu doprošovat a nebo si vystačit samy, což pochopitelně není zcela uspokojující. Lze v muži opět probudit touhu? Jaké jsou nejlepší rady na obnovení sexuálního života?

Nebojte se ho provokovat

I mezi mladými páry se vyskytují případy, kdy partner nepotřebuje sex tak často, jak bychom asi předpokládali. Jednou týdně může být pro mnohé velmi nízká frekvence.

Ženy se nechtějí mužů potupně doprošovat a k sexu je přimět provokacemi. Sexuologové na to však mají zcela odlišný pohled. I když ženy často chtějí, aby iniciátorem byl muž, tak není nic špatného na tom, když jsou hybatelkami právě ony. Přináší to i výhody, protože si mohou sami určovat kdy sex chtějí.

Zdravý životní styl je klíčový

Je zcela přirozené, že páry, obzvláště pak manželské, upadají do stereotypu a zpohodlní. Místo společných procházek se již pouze dívají na televizi a sportu s přibývajícím věkem tolik nedají. Obezita, alkohol, cigarety apod. To vše může mít negativní vliv na muže.

U některých mužů je to pouze nízká sexuální potřeba, ale časem může dojít i k erektilní dysfunkci. Je tedy potřeba aby byl alespoň trochu aktivní a správně se stravoval.

Lze samozřejmě vyzkoušet volně prodejné doplňky stravy, které zvýší množství testosteronu a pomohou k lepší erekci, případně dodají důležité vitamíny. Bez pohybu to však nemusí být až tak výrazná změna.

Pátrejte po příčinách

Nemá vůbec chuť na pohlavní styk? Může to znamenat, že činnost hormonů není správná. Proto by bylo dobré partnera přesvědčit, aby se nechal vyšetřit lékařem a ověřil, zda nemá nějaký problém.

Pochopitelně na něco takového musíte jít takticky a taktně, abyste se muže nedotkla. Jinak hrozí, že to bude brát jako urážku svého ega a to, že není „dost muž“.

Více komunikujte

Nemyslete si, že každý muž je stejný. I když jste měla za ex podobné typy, nemusí to být stejné se současným partnerem. I muže trápí minulost, mají své touhy a city.

Pokud spolu dostatečně nekomunikujete a spoléháte se, že oba poznáte, co druhý chce, tak děláte chybu. Zkuste nejdříve naznačit své pohnutky, pokud uvidíte, že nereaguje, raději je sdělte o něco nápadněji.

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Děda ve vaně s kachničkou

VIDEO: Polská vánoční reklama s dědečkem dojímá lidi po celém světě!

Smutná žena

Házíte vinu na ostatní a hrajete neustále oběť? Přestaňte a budete šťastnější