in

Toxoplazmóza – onemocnění, které roznáší naši kočičí miláčci

Svazování při sexu

Věřte, nebo ne, chlupy a zničené vybavení domácnosti nejsou tím nejhorším, co vás může s domácím mazlíčkem potkat. Kočky jsou oblíbené pro svůj temperament, ale v posledních letech se stále více lidí zajímá o to, jaký mají vliv na naše zdraví.

Toxoplazmóza, to je parazitní onemocnění, které je způsobené prvokem. I když se u většiny lidí nejedná o závažné onemocnění, děsí nás fakt, že v nás může v latentní formě přežívat celý život. Podle odborníků navíc má vliv např. na psychiku, ale i sexuální chování!

Povědomí o tomto onemocnění, které ve velkém přenáší právě kočky, rozšiřuje profesor Jaroslav Flegr. Nyní navíc byla světově publikována jeho česká studie, která zkoumala vliv nemoci na naší psychiku.

Závěry šokují celý svět. Mít kočku jako domácího mazlíčka může znamenat vliv na naše sexuální chování. S největší pravděpodobností budete mít sklony k masochismu. Nemoc způsobuje, že vás bude vzrušovat strach, násilí a nebezpečí.

Co myslíte, máte také toxoplazmózu? Nebo vás tyto věci lákají i přesto, že nemáte kočku?

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Kila navíc po Vánocích

Bojíte se, kolik o Vánocích přiberete? 5 tipů, jak se kilům vyhnout

Ranní kocovina

Jednoduché kroky, díky nimž se vyvarujete kocovině z každého vánoční večírku