in

Mileniálové dávají přednost avokádovým toastům před vlastním bydlením, tvrdí milionář

Avokádové toasty místo vlastního bydlení

Australský milionář Tim Gurner rozpoutal debatu o tom, proč si tzv. mileniálové (generace dospívající na přelomu tisíciletí, pozn. red.) nemohou dovolit pořízení domu. On je přesvědčen o tom, že by mladí neměli utrácet za drahé avokádové toasty a kávu.

Zdá se to celkem logické, když na sociálních sítích jako je Facebook a především pak Instagram vidíme mladé lidi, jak si své jídlo. Takový je trend a doba, kdy si mladí rádi dopřejí i takové „dobroty“. Méně se pak zabývají tím, že by snad šetřili na vlastní bydlení.

Jenže mohou za to skutečně avokádové toasty a drahá káva z „hipsterských“ kaváren? Do počtů po tom, co se rozhovor s Timem Gurnerem stal virálním, dalo hned několik světových redakcí.

Vypadá to, že avokádové tousty ve většině zemí rozhodně nebudou tím, co by mladým bránilo. I kdyby si je dopřávali denně, museli by si jich odepřít mnohdy i desítky, aby mohli vůbec složit zálohu na vlastní bydlení.

Starší generace pochopitelně nechápou, že mladí lidé nemají vždy stejné priority. Zároveň ceny nemovitostí stále rostou, proto pro mnohé není snadné  na ně dosáhnout.

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Dětské příznaky na internetu

Dětské symptomy nemocí na internetu nehledejte. Mohlo by se vám to vymstít

Strie na zadku

Trápí vás strie? Řešením může být krém, ale také laser