in

Moringový olej: Pomůže proti stránutí, akné i s polámanými vlasy

Moringa listy a plody

Tradičně se používá v Indii a Himalájích, ale jako pleťová kosmetika byl známý již pro starověké Egypťany. Vysoký obsah látek s antioxidačními účinky omezuje tvorbu škodlivých volných radikálů.

Nejčastěji je součástí pleťových přípravků, ale má i antiseptické a protizánětlivé účinky, takže pomůže i s hojením drobných poranění, jako jsou říznutí, modřiny a škrábance. Pokožku pochopitelně vyživuje a je lepší volbou než např. olivový olej.

Proti stárnutí

Nikdo z nás nechce stárnout. Zatímco čas nezastavíme, jeho podpis na pokožce však lze už dost dobře zpomalit. Moringový olej díky svému obsahu živin a antioxidantů pomáhá proti vráskám a zpomaluje proces stárnutí.

Přirozený lesk

Unavená a mastná pleť nikdy nevypadá dvakrát dobře. S tím ovšem dokáže tento olej pomoci. Pleť vyčistí a ta bude přirozeně lesklá. Zdravě vypadající pleť i bez nutnosti se líčit.

Bojuje s akné a černými tečkami

Černé tečky a akné jsou nejběžnějšími problémy pleti. Mnohdy nezaberou ani kosmetické produkty za tisíce korun. Moringový olej je skvělým pomocníkem, který bojuje i proti těmto problémům.

Napsali jsme: Jak se zbavit černých teček? Babské rady často nefungují

Léčí odřeniny, popáleniny a říznutí

Řízli jste se, nebo vás pokousal nějaký hmyz? Takový malá rána dokáže být pěkně nepříjemná. Stačí ovšem preventivně aplikovat olej, který bude napomáhat hojení a zároveň bránit vzniku infekce.

Pevnější vlasy

Máte problém s lámavými vlasy? Zkuste pravidelně užívat moringový olej, který díky obsahu vitamínů a minerálů pomáhá vlasovým folikulům. Výsledkem budou pevnější a zdravější vlasy, zcela přirozenou cestou.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Máslo

Jaký tuk je nejlepší do cukroví? Mimo není ani sádlo!

Vykrajovací forma na cukroví

Formičky na vánoční cukroví nemusíte vyhazovat. Tímto trikem budou jako nové!