in

Moringový olej: Pomůže proti stránutí, akné i s polámanými vlasy

Moringa listy a plody

Tradičně se používá v Indii a Himalájích, ale jako pleťová kosmetika byl známý již pro starověké Egypťany. Vysoký obsah látek s antioxidačními účinky omezuje tvorbu škodlivých volných radikálů.

Nejčastěji je součástí pleťových přípravků, ale má i antiseptické a protizánětlivé účinky, takže pomůže i s hojením drobných poranění, jako jsou říznutí, modřiny a škrábance. Pokožku pochopitelně vyživuje a je lepší volbou než např. olivový olej.

Proti stárnutí

Nikdo z nás nechce stárnout. Zatímco čas nezastavíme, jeho podpis na pokožce však lze už dost dobře zpomalit. Moringový olej díky svému obsahu živin a antioxidantů pomáhá proti vráskám a zpomaluje proces stárnutí.

Přirozený lesk

Unavená a mastná pleť nikdy nevypadá dvakrát dobře. S tím ovšem dokáže tento olej pomoci. Pleť vyčistí a ta bude přirozeně lesklá. Zdravě vypadající pleť i bez nutnosti se líčit.

Bojuje s akné a černými tečkami

Černé tečky a akné jsou nejběžnějšími problémy pleti. Mnohdy nezaberou ani kosmetické produkty za tisíce korun. Moringový olej je skvělým pomocníkem, který bojuje i proti těmto problémům.

Napsali jsme: Jak se zbavit černých teček? Babské rady často nefungují

Léčí odřeniny, popáleniny a říznutí

Řízli jste se, nebo vás pokousal nějaký hmyz? Takový malá rána dokáže být pěkně nepříjemná. Stačí ovšem preventivně aplikovat olej, který bude napomáhat hojení a zároveň bránit vzniku infekce.

Pevnější vlasy

Máte problém s lámavými vlasy? Zkuste pravidelně užívat moringový olej, který díky obsahu vitamínů a minerálů pomáhá vlasovým folikulům. Výsledkem budou pevnější a zdravější vlasy, zcela přirozenou cestou.

Rozchod

POZOR! Neděle bude den, kdy se letos rozejde nejvíce párů. Důvod je zarážející

Vykrajovací forma na cukroví

Formičky na vánoční cukroví nemusíte vyhazovat. Tímto trikem budou jako nové!