in

Nahraďte kravské mléko rostlinným, je nízkokalorické a zdravé

Mandlové mléko

Mléko, to je téma, které budí vášnivé diskuze. Stále modernější je tvrdit, že kravské mléko je pro lidský organismus špatné, protože nám to není přirozené. Někteří tedy tvrdí, že to vyvolává řadu neduhů, jiní zase naopak prospěšnost vyzdvyhují.

Ať už je však pravda jákákoliv, tak trendem posledních let jsou tzv. rostlinná mléka. Jako mléko vypadají, ale jsou vyrobeny z nejrůznějších plodů. Známé je např. sojové mléko.

Nízkokalorické a plné minerálů

Přesně takové je mandlové mléko. Je výborné a získává si stále více příznivců nejen z řad veganů a lidí, kteří mají nesnášenslivost na laktózu.

Všichni, kdo by si rádi mléko dopřáli, ale bojí se tuků, pro ty je mandlové mléko ideální volbou. Nejen, že je zdravé, ale je především i nízkokalorické, takže se rozhodně nemusíte bát, že by se jeho konzumace nějak podepsala na postavě.

Obsahuje navíc celou řadu pro tělu důležitých minerálů a vitamínů. Obsahuje i vitamin D, který je důležitý pro správné fungování imunitního systému. Vitamin E zase ocení všichni, kdo chtějí mít lepší pleť, vlasy a nehty.

Mandlové mléko navíc pomáhá udržovat zdravou hladinu cholesterolu v krv a snižovat krevní tlak. Má nízký obsah sodíku, takže se ho nemusí bát ani lidé se srdečními chorobami.

Autor Simona Olšanská

Snad prý sympatická, snad prý okouzlující ... rozhodně rusovláska. Jsem Simona a mé texty se většinou točí kolem soužití mužů a žen a já už spoustu let zastávám ten názor, že muži musí být z jiné planety ... Asi z Marsu.

Rakytník řešetlákový

Rakytník a jeho použití: V zimě posílí imunitu celé rodině!

Adventní kalendář

Zkuste letos advent jinak: Obrácený adventní kalendář