in

Neumíte hezky zabalit dárek? Zkuste pytlík či furoshiki šátek!

Balení dárků

Balení dárků je to, co většinu z nás čeká během následujícího týdne. Na Štedrý den musí být pod stromečkem krásně zabalené dárky. Možná i vy patříte k těm, kdo si myslí, že dárky zabalit zvládnou sami, ale poté jsou zavaleni metry roztrhaného balícího papíru. Přitom to může být tak snadné…

Samozřejmě máte možnost si nechat dárky zabalit v některém ze stánků, které jsou v každém obchodním centru. Nicméně se pořád jedná o balící papír a samotná služba pochopitelně také něco stojí.

Látkové obaly vypadají krásně

Stále oblíbenější jsou však “alternativní” způsoby balení dárků. Nemusí to být jen obyčejné krabice, které všichni známe. Řeč je např. o bavlněných pytlících, do kterých snadno vložíte i několik dárků a jen zavážete. Výhodou je rychlé zabalení, originální vzhled, ale také to, že je můžete použít opakovaně, popřípadě využít na něco jiného.

Příkladem jsou české ručně šité pytlíky La Pytla. Vybrat si můžete z několika vzorů a velikostí. Dají se normálně prát, takže za rok budou zase jako nové.

Chcete-li něco exotičtějšího, tak není nic lepšího než se podívat na šátky Furochic. Jedná se o tzv. furoshiki šátky, které se používají při japonském způsobu balení dárků. Opět se jedná o bavlněný výrobek, takže ho lze používat opakovaně, ale s touto technikou balení navíc zabalíte i takové “oříšky” jako jsou kulaté dárky.

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Instagram jak ukládat fotky

Instagram přidal novou funkci, konečně si můžete fotky ukládat

Japonská technika balení dárků

Zabalte dárky jako ninjové! Japonská technika bez lepenky