in

Nejvíce uklidňující skladba dle neurovědců

Relaxační hudba

Dnešní uspěchaná doba je plná stresu. Tento nepříjemný jev způsobuje nejen špatnou náladu, ale mnohdy i závažná onemocnění. Je tedy dobré se ho zbavovat, jak jen to jde.

Hudba dokáže být skvělým prostředkem pro relaxaci. Jaká je ovšem ta nejlepší, když se chceme zbavit stresu? Odborníci věří, že se jim podařilo najít tu nejúčinnější melodii, která dokáže člověka uvolnit i po tom nejnáročnějším dni.

Podle všeho by ten nejvíce uklidňující “song” měl být Weightless od Marconi Union. Když totiž dali účastníkům studie řešit složité puzzle a monitorovali jejich mozkovou aktivitu, právě tato skladba dokázala snížit stres až o 65 %. Více než sladby od Adele či Coldplay.

https://www.youtube.com/watch?v=VKI92De-t4U

Teď už se proto pohodlně usaďte, nasaďte si sluchátka, zavřete oči a zkuste na pár minut relaxovat při poslechu této skladby. Pokud by snad stres přetrvával, můžete opakovat dle potřeby!

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Prázdný hrnek od kávy

Hrnek od kávy nemusíte hned umývat

Superúplněk 2016

SUPERÚPLNĚK 2016: Co přináší tato magická podívaná?