in

Jak pečovat na podzim o pokožku

Pleťová maska

Je pro vás přirozené, že po létě změníte svůj šatník, ale možná už ne přípravky, které používáte k péči o pokožku. Přitom podzimní počasí vyžaduje jiný typ péče.

Změny počasí a teplot mají vliv na fungování kosmetických přípravků. Kromě třeba zdravotních faktorů je tedy potřeba brát v potaz i roční období a volit takovou péči, která je potřebná.

Chladné počasí pokožku vysušuje. Je tedy potřeba ji ošetřovat hydratačními přípravky. Není nic horšího než vysušená pokožku. Dobrým příkladem jsou rozpraskané rty. Ty trápí i muže, takže ani oni by neměli pokožku na podzim zanedbávat.

Aby ovšem tato péče fungovala tak, jak má, je vhodné provádět i pravidelný peeling. Ten je přímo povinností, pokud chcete mít krásnou a zdravou pokožku. Odumřelá kůže zkrátka musí pryč! Jestli tedy nejste zvyklí, klidně si na zrcadlo nalepte lísteček jako připomínku. Nejlépe každé 2 týdny.

Tip na závěr: Přečtěte si také, jak hydratovat pokožku v zimních mrazech.

Autor Lucie Braunova

Jsem věčná studentka, milovnice hudebních eventů, divadla, filmu ... zkrátka kulturní člověk, jak má být. V mé redaktorské práci se nejčastěji objevuje téma "health&beauty". Touha po dokonale zdravém životním stylu je mou životní cestou.

Rajčata

Skladujte rajčata správně, budou mít lepší chuť!

Jak často vyměňovat věci v domácnosti

Kdy je ten správný čas vyměnit různé věci? Tady je přehled!