in

Podívejte se na trendy zdravé výživy pro rok 2017

Trendy zdravé výživy 2017

Každý rok se objevují některé potraviny a přípravky, které jsou trendem zdravého životního stylu. Jistě jste si všimli, že například tzv. superpotraviny byli nyní téměř všude. dokonce i v jogurtech.

Nyní je však nejvyšší čas se podívat na to, které potraviny budou propagované v roce 2017. A jistě vás některé hodně překvapí!

Koření

Semínka, květy apod. to vše již bylo vyzdvihováno, teď je tedy řada i na koření. Tato často nenápadná dochucovadlo totiž skrývají velmi užitečné látky, které mají na naše zdraví pozitivní vliv.

Jistě ještě více uslyšíme o kurkumě. Toto žluté koření má totiž až neuvěřitelně silný protizánětlivý účinek. Není žádným divem, že se stále více objevují recepty na nejrůznější neduhy, které zahrnují i tento prášek.

Květák… ve všech podobách!

Máte rádi smažený květák? No to nebude asi zrovna ta nejlepší úprava, ale jinak si této zeleniny můžete dopřávat jak libo. Nízký obsah kalorií, ale přesto plný vlákniny, vitamínu C a dalších živin. Nemluvě o tom, že má i protirakovinné účinky.

Melounová voda

Kokosová voda je již 2 roky starý trend, který brzy nahradí asi právě meloun. Stejně jaká kokosová, tak i melounová voda obsahuje elektrolyty, které zajišťují správné fungování těla, především je ocení sportovci. Zároveň obsahuje i lykopen, což je nejcennější rostlinný antioxidant.

Vše s bublinkami

Perlivé nápoje rozhodně nemusí být nijak škodlivé. Pro mnoho lidí jsou naopak osvěžující a bez bublinek si pitný režim představit nedokážou. Právě oni se mohou těšit, že se bude rozšiřovat nabídka zdravých nápojů s bublinkami.

Od perlivých čajů až po perlivé vody s ovocnou šťávou. Samozřejmě bez přidaného cukru. Trendem bude jistě i domácí výroba, protože přístroje na výrobu sodovky již nabízí každý supermarket.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Ovocná pleťová maska

8 věcí, které byste si na obličej rozhodně dávat neměli

Milenka v posteli

Ženy jsou prý “naprogramované” k románkům více, než muži