in

Podzimní výzdoba aneb udělejte si domov útulnější

Podzimní dekorace
Podzim vnímáme většinou jako depresivní a sychravý. S výzdobou nemusíte čekat až na vánoční období, i barvy podzimu dokáží vykouzlit krásnou a příjemnou atmosféru. Nemusí vás to navíc stát ani korunu, protože vše potřebné seženete na zahradě či v lese. Listy a plody rostlin hrají v tomto období všemi barvami. Nejvýznamnější pak jistě budou odstíny hnědé, bílá, žlutá a oranžová. Kombinací těchto barev můžete získat pestré dekorace, který zútulní každý dům/byt.

Nasbírejte si plody

Základem je získat nejrůznější plody, které nám příroda v tomto období nabídne. Listy všech tvarů, ořechy, kaštany, bukvice, žaludy, ale i kousky dřeva či mech. Vše se dá dobře kombinovat i dýní, klasy kukuřice či ovocem. Největší výhodou je, že pokud máte děti, tak je může touto činností zabavit na dlouhé hodiny. Vyráběním dekorací navíc můžete rozvíjet jejich kreativitu, a rozhodně nevadí, že výsledek nebude vypadat jako od návrháře.

Ozdobte si dveře, stůl či slamák

Věnce jsou stále oblíbenější dekorací, která se také řídí trendy a stále více se objevují nekruhové tvary. Nebojte se tedy zavzpomínat na geometrické tvary a naaranžovat jej s pomocí tavné lepící pistole. Dekorace se hodí na stůl, okno či dveře. Pokud ovšem nechcete být fádní, zkuste ozdobit třeba slaměný klobouk. Je to ideální způsob, jak se vyhnout tvaru věnce, který ne každý má rád, protože připomíná pohřeb.

Nezapomínejte na dýně

Ať už slavíte Halloween, tak dýně k podzimu neodmyslitelně patří. Nemusíte z nich dělat pouze strašidelné hlavy. Rozmanité tvary často působí jako dekorace bez jakéhokoliv uměleckého zásahu. Navíc si z dýně můžete připravit celou řadu chutných pokrmů, takže si určitě nenechte ujít tyto sezónní plody.
Bělení zubů

Jak vybělit zuby? Lepší je jít za profesionály!

Únava

Zažeňte podzimní únavu s těmito potravinami