in

Posilujte imunitu česnekem. Vyrobit si můžete třeba tinkturu

Stroužky česneku

Česnek je skvělý nejen na topinky, jeho blahodárné účinky oceníme především v zimě, kdy je snadné dostat virózu či chřipku. Jedná se o jedno z přírodních antibiotik, ale dobře pomůže i s virovým onemocněním.

Obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek, od vitamínů až po minerální látky. Důležitá je však kvalita a skladování, to jsou aspekty, které rozhodují, jestli stroužek bude posilovačem imunity a prevencí vysokého cholesterolu, či jen slabým kořením.

Nejlepší je kupovat český česnek, sice bývá většinou dražší, ale zase se nejedná o vysušené “pecky” bez chuti. Když už kvalitní česnek máme, je důležité ho správně skladovat, což je stále větší problém. Pokud není správně zazimován, začne klíčit.

Česneková tinktura je praktická

Odhlédneme-li od skladování, je důležitá i chuť. Ne každý je schopen si dát čerstvý česnek jen tak. Tepelnou úpravou se však ztrácí cenné látky, takže při nemoci to již není nejlepší způsob.

Řešením může být vyrobení tinktury, které je snadné a pomůže zachovat silný léčivý účinek česneku.

Ingredience:

  • 3 stroužky česneku
  • 100 ml vodky

Postup:

Česnek nakrájíme na kostičky a přilijeme vodku. Směs nalijeme do tmavé lahve, kterou dobře uzavřeme a poté protřepeme. Dáme na chladné místo 2 týdny macerovat. Poté přecedíme a opět uchováváme v tmavé lahvi, nejlépe v lednici.

Dávkování je podle potřeby. Doporučeno je začínat jednou kapičkou po ránu, poté případně zvyšovat dávkování.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Essie's Angora Cardi

Tento lak na nehty je hitem Pinterestu. A hodí se pro všechny!

Zašlé spáry na podlaze

Vyrobte si vlastí čistič na špinavé spáry. Jen ze 2 ingrediencí!