in

Potraviny, díky kterým budete krásnější. Máme pro vás seznam!

potraviny diky kterym budete krasnejsi mame pro vas seznam 05 758x520 - Potraviny, díky kterým budete krásnější. Máme pro vás seznam!

Stejně jako existují potraviny, které mohou mít na náš vzhled spíše negativní dopad, existují i potraviny, jejichž účinky jsou naprosto opačné. Věděli jste, že i vaše kuchyně ukrývá hotové poklady, které vám pomohou vypadat a cítit se krásnější? Co třeba vesele žluté banány, lákavě oranžová mrkev nebo sytě zelené okurky? 

Potraviny, které vám pomohou ke kráse

Možná tomu stále nevěříte a myslíte si, že si z vás děláme legraci. Jenže neděláme a myslíme to smrtelně vážně. Mezi potravinami jsou totiž takové pochutiny, které možná konzumujete naprosto běžně, ale neuvědomujete si, že kromě slibné chuti vám mohou přispět i k lepšímu vzhledu. Stále tomu ještě nevěříte? Tak čtěte dál!

Je jedno, jestli určité potraviny přispívající kráse konzumujete přímo, nebo jestli si z nich vyrábíte pleťové masky – tak či onak mají pozitivní vliv na váš zevnějšek, čemuž žádná žena přece nemůže odolat. V následujících řádcích si společně povíme o potravinách, které jsou známé tím, že nejen dobře chutnají, ale zároveň nám dávají příležitost být krásnější. A toho by byla škoda nevyužít, co myslíte?

potraviny diky kterym budete krasnejsi mame pro vas seznam 03 - Potraviny, díky kterým budete krásnější. Máme pro vás seznam!

Mrkev není dobrá jen na oči

Možná i vám babička či maminka už jako malým dětem často kladla na srdce, že papat mrkvičku je dobré, protože pomáhá na lepší zrak. Vy jste určitě věřili tomu, že má mrkev skutečně pozitivní vliv na zrak, co jste ale možná ani jako malé děti, ani teď v dospělém věku netušili, je skutečnost, že kromě toho má mrkev blahodárné účinky i na váš vzhled. Obsahuje totiž velké množství betakarotenu, který obnovuje přirozenou funkci pokožky a zlepšuje její kvalitu.

potraviny diky kterym budete krasnejsi mame pro vas seznam 01 - Potraviny, díky kterým budete krásnější. Máme pro vás seznam!

Tvaroh se nehodí jen do buchet

Mňam, také jste si teď představily měkoučké kynuté buchty od babičky, které vždy tak krásně voněly a překypovaly tvarohem? To se každému hned začnou sbíhat sliny! Tvaroh se ale nehodí jen do buchet (nebo celé řady dalších pokrmů, samozřejmě), ale směle na něj můžete vsadit i tehdy, budete-li chtít působit krásnější. Proč tomu tak je? Pokud si totiž tvaroh nanesete v podobě masky na pokožku, přispějete k jejímu zklidnění, máte-li pokožku suchou, dojde k jejímu zvláčnění a změkčení. A to rozhodně není na škodu!

potraviny diky kterym budete krasnejsi mame pro vas seznam 04 - Potraviny, díky kterým budete krásnější. Máme pro vás seznam!

Okurka je skvělá nejen do salátu

Zapomenout nesmíme ani na okurky, které jsou častou přílohou k jídlu, někdo si bez nich nedokáže představit zeleninový salát a my jsme zase toho názoru, že je lze využít i v kosmetice. Proč? Věděli jste, že okurky v sobě obsahují opravdu velké množství vody? To už napovídá tomu, že dokonale hydratují pokožku a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Zároveň v případě, kdy si kolečka okurky položíte na obličej a necháte pár minut působit, dojde k vypnutí pleti a lehkému vyhlazení drobných vrásek.

potraviny diky kterym budete krasnejsi mame pro vas seznam 02 - Potraviny, díky kterým budete krásnější. Máme pro vás seznam!

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

zenske dny si zadaji zvlastni jidelnicek 06 150x150 - Ženské dny si žádají zvláštní jídelníček

Ženské dny si žádají zvláštní jídelníček

4 zazracne tipy jak medem docilit lepsi pleti a vlasu 04 150x150 - 4 zázračné tipy jak medem docílit lepší pleti a vlasů

4 zázračné tipy jak medem docílit lepší pleti a vlasů