in , ,

Potraviny, kterým je nejlepší se vyhnout

potraviny kterym je nejlepsi se vyhnout 01 758x505 - Potraviny, kterým je nejlepší se vyhnout

Každému z nás se v jídelníčku čas od času objeví něco nezdravého. Po většinou se sice snažíme stravovat se zdravě, ale tato naše snaha často ztroskotává na hříšných dobrotách, které snad ani nemusíme jmenovat.

Chcete-li být fit, ale zároveň se nenervovat kvůli každé nezdravé svačince, čas od času si v klidu na nějaké té nezdravé pochoutce smlsněte, vždy však ale dodržujte střídmost! … A když už to na vás přijde a honí vás mlsná, dejte si alespoň pozor na následující potraviny.

Uzeniny

Uzeniny obecně není vhodné konzumovat příliš často, neboť jsou mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny považovány za karcinogenní.

Kromě rakoviny mají uzeniny neblahý vliv i na vaši pleť, která bude stárnout rychleji. Za její stárnutí jsou totiž odpovědné dusitany a dusičnany obsažené v hojné míře v uzeninách. Tyto látky vyvolávají oxidační stres, který minimalizuje tvorbu kolagenu a elastanu, zaručující pevnost pleti.

potraviny kterym je nejlepsi se vyhnout 04 - Potraviny, kterým je nejlepší se vyhnout

Potraviny s umělými barvivy

Umělá barviva jsou nejvíce obsažená v potravinách jako jsou limonády, sladkosti či v ovocných jogurtech. Umělá barviva mohou uškodit zejména dětem, vyvolávají astma, alergie a hyperaktivitu.

Vsaďte proto na přírodní barviva, jako jsou například – kurkumín, beta karoteny, chlorofily, výtažky z rajčete či červené řepy.

potraviny kterym je nejlepsi se vyhnout 03 - Potraviny, kterým je nejlepší se vyhnout

Bílé pečivo

Omezením bílého pečiva nejen pomůžete vašemu tělu dostat se ještě blíže k vysněné postavě, nýbrž vám za jeho omezení poděkuje i vaše pokožka.

Produkty z bílé mouky obsahují přímo extrémní množství cukru. Cukr redukuje bílkoviny, které jsou odpovědné za prevenci proti vráskám.

Instantní polévky

Instantní polévky jsou skvělé díky své rychlé přípravě, ale to je asi tak všechno. Jsou přespříliš bohaté na sodík, čímž zvyšují hladinu cukru v těle. Mimo to mohou obsahovat stopy bisfenolu A, který je zodpovědný za hormonální poruchy a jeho zvýšený příjem může vést až k neplodnosti.

Alkohol

S přibývajícím věkem má naše tělo problém s odbouráváním alkoholu. Důsledkem jsou návaly hladu, přibývání na váze a problémy se spánkem. Alkohol dehydratuje tělo, čímž následně trpí naše pleť. O vlivu alkoholu na naše játra se snad ani nemusíme zmiňovat.

potraviny kterym je nejlepsi se vyhnout 02 - Potraviny, kterým je nejlepší se vyhnout

Foto: Unsplash.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

za problemy ve vztahu vetsinou stoji nekvalitni sexualni zivot zpestrete ho erotickymi pomuckami 01 150x150 - Za problémy ve vztahu většinou stojí nekvalitní sexuální život. Zpestřete ho erotickými pomůckami

Za problémy ve vztahu většinou stojí nekvalitní sexuální život. Zpestřete ho erotickými pomůckami

zenske dny si zadaji zvlastni jidelnicek 06 150x150 - Ženské dny si žádají zvláštní jídelníček

Ženské dny si žádají zvláštní jídelníček