in

Proč by vám profilové fotky na sociální sítě měl vybírat někdo jiný

Profilová fotka

Uděláte si občas tak skvělou fotku, že si ji musíte dát hned jako profilovou třeba na Facebook? Jenže je zde velká šance, že “ksichtík”, který vám přijde velmi zábavný tak nepůsobí na ostatní.

Studie, kterou prováděli na University of New South Wales, ukazuje, že je lepší si k výběru profilové fotky pozvat někoho na pomoc. Je jedno, zda jde o sociální sítě nebo třeba seznamku.

Lidé mají, podle výsledků studie, tendenci vybírat fotky, na kterých vypadají atraktivně po fyzické stránce. Jenže pak mohou na fotkách působit např. nedůvěryhodně, nesebevědomě. To jsou totiž vlastnosti, které lze o člověku z fotek poznat.

Na to je vhodné myslet a ujasnit si, jaký dojem by daná profilová fotka měla vyvolávat. Jinak budete chtít působit na přátele na Facebooku a jinak na potencionální zaměstnavatele na LinkedIn.

Teoreticky není příliš dobré si nechat radit od přátel, protože vás znají a vidí vás také zcela jinak, než úplně cizí člověk. Nicméně asi těžko budete získávat názor někoho zcela cizího. Určitě je ale vhodné mít alespoň jeden další názor, ať už od kohokoliv.

Autor Lucie Braunova

Jsem věčná studentka, milovnice hudebních eventů, divadla, filmu ... zkrátka kulturní člověk, jak má být. V mé redaktorské práci se nejčastěji objevuje téma "health&beauty". Touha po dokonale zdravém životním stylu je mou životní cestou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Svatba 7. 7. 2017

Snoubenci chtějí mít svatbu 7. 7. 2017. Přinese jim toto “magické” datum štěstí?

Velikonoční výzva hledání vajíčka

Dokážete najít vajíčko? Nová velikonoční hádanka vyzkouší váš zrak