in

Dětské symptomy nemocí na internetu nehledejte. Mohlo by se vám to vymstít

Dětské příznaky na internetu

Nejspíše to sami znáte, někde vás zabolí a už „googlujete“, co by to mohlo být. Internet mnohdy nahrazuje lékaře. V některých situacích je to přímo skvělé, ale pak jsou tu ty případy, kdy je to naopak až nebezpečné.

Z obyčejné bolesti, která by vás přešla, můžete vydedukovat, že máte třeba nádor. Pochopitelně není dobré nic podceňovat, ale řada lidí při pročítání zkušeností ostatních a popisu nemocí začne pociťovat 10 dalších příznaků.

U dětí to nedělejte

Ještě horší může být situace, kdy se takto snažíte najít příčinu zdravotních obtíží svých dětí. Rodiče, kteří takto vyhledávají symptomy méně důvěřují doktorům, alespoň podle nové studie.

To ovšem může být poměrně nebezpečná věc. Zde naopak může docházet k oddalování vyšetření u doktora, protože špatně určíte nemoc a třeba čekáte, že vše odezní během pár dní. Poté už je léčba o to horší.

Dojít může i k takové situaci, kdy rodiče odmítají léčbu, protože na internetu našli, že stejné příznaky sedí i na nějakou vzácnou chorobu. Shánění druhého názoru pak vše prodlužuje.

Symptomy je vždy vhodnější popsat doktorovi, než vyhledávacími políčku na internetu…

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Cesta autem s dětmi

Chystáte se na cesty? Nenechte děti se nudit při cestě autem!

Avokádové toasty místo vlastního bydlení

Mileniálové dávají přednost avokádovým toastům před vlastním bydlením, tvrdí milionář