in ,

Re-Sack pytlíky: Zákazu igelitek v obchodech se již bát nebudete!

Re-Sack pytlík na zeleninu a ovoce

Chodíte nakupovat do supermarketů/hypermarketů? Pak vám jistě neunikl předpis EU, který se zaměřil na snižování plastového odpadu tím, že omezí igelitové tašky. U nás budou nově zakázané ty, které doposud obchody dávaly zdarma.

Na první pohled se to může zdát jako nepříjemnost, ale skutečnosti je trochu jiná. Plastový odpad je problém, který je potřeba řešit. Zároveň je takové nařízení skvělou příležitostí se podívat na to, jaké alternativy už existují.

Re-Sack ušetří vaše peníze

Od příštího roku si tak zaplatíme za plastové tašky, bez ohledu na jejich tloušťku. Některé je možné používat opakovaně, ale většina se po chvíli roztrhá.

Plast přitom není často ideální materiál. Především pokud jde o ovoce, zeleninu či pečivo. V takových pytlících totiž nemohou „dýchat“, snadno tak padnou za oběť plísni. Mikroténové sáčky navíc neunesou větší váhu.

Můžete si však pořídit ty od značky Re-Sack, která se zaměřuje na výrobu znovupoužitelných tašek i pytlíků z biobavlny (její produkce nezahrnuje toxické látky).

re sack - Re-Sack pytlíky: Zákazu igelitek v obchodech se již bát nebudete!

 

Sáčky jsou průhledné, takže si mohou v obchodě vše zkontrolovat. Stejně tak na ně můžete přilepit štítek z váhy. Potraviny pak můžete skladovat přímo v něm. A když se zašpiní? Prostě ho vyperete!

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Přírodní BIO deodorant návod

NÁVOD: Přírodní BIO tuhý deodorant z kokosového oleje

Jillian Michaels - 30 Day Shred

Zbavte se přebytečného tuku s intenzivním cvičením od Jillian Michaels