• AHA kyseliny
  Alfa-hydroxy-kyseliny, tedy kyseliny ovocné. Jedná se o čistě přírodní, v dnešní době velmi populární kyseliny. Patří sem kyselina mléčná, citronová, vinná a jablečná. Odstraňují odumřelé buňky z povrchu kůže a odkrývají nové, zdravější buňky. Povzbuzují tvorbu kolagenu, hydratují pleť, zesvětlují pigmentové skvrny a zmírňují tvorbu akné.
 • Akné
  Nedokonalosti, které se mohou projevovat jako zarudlé skvrny, černé tečky, nebo bílé puchýřky. Může se jednat o chronické onemocnění, nebo pouze o onemocnění na kratší časové období. Najdeme jej na dekoltu, zádech, nejčastěji se však objevuje na obličeji.
 • Algae
  Zdroj omega 3 mastné kyseliny a také velkého množství minerálů. Pyšní se schopností zvětšování úložiště vody v kůži.  Látka, která se díky jemné vůni objevuje především v krémech, které se díky ní lépe roztírají. Zabraňuje ekzémům, akné, pomáhá proti vráskám, poškození pokožky a také snižuje loupání kůže.
 • Arganový olej
  Olej z argánie trnité. Vhodný pro pleť, která ztrácí svou vitalitu, je unavená a dehydratovaná. Napomáhá při minimalizaci vrásek. Je vhodný nejen k regeneraci pleti, ale také zlepšuje vitalitu a lesk vlasů, vyživuje jejich kořínky a hluboko vlasy hydratuje. Regeneruje nehty, zabraňuje třepivým koncům a hydratuje nehtové kůžičky.
 • BB krém
  Krém, který je kombinací hydratačního krému, ochrany proti UV záření a krycího makeupu. Jedná se o zkrášlující balzám, který pleť hydratuje, chrání a nevystavuje ji přílišnému zatížení. Jako krycí krém není příliš úspěšný, proto se hodí spíše pro mladší ženy, které mají pouze lehké vrásky. Hlubší vrásky a nedokonalosti tento krém příliš nezakryje.
 • Betaglukan
  Látka, která je využívána především v krémech a to jak denních, tak také nočních. Pleť je díky použití regenerovaná a dochází ke stimulaci tvorby kolagenu. Tato látka funguje také jako antioxidant a tedy chrání naši pokožku proti vlivu UV záření. Nejedná se pouze o látku, která omlazuje pokožku, ale také je látkou výbornou v péči na opalování.
 • Bronzer
  Přípravek, po jehož nanesení se stává pleť lehce bronzovou a připomíná jemné opálení. Při správném použití a konturování dojde ke zvýraznění lícních kostí. Obličej se tak stává opticky štíhlejším. Existuje velké množství odstínů. Ten by se měl vybírat maximálně o jeden nebo dva tóny tmavší než je skutečná, aktuální barva pleti. Zpravidla se používá na obličej, ale existují i bronzery na celé tělo.
 • CC krém
  Barevně sjednocující krém, který obsahuje stejné složky jako BB krém. Tedy ochranu proti UV záření, krycí makeup a hydratační krém. Kromě toho se zde ale objevují také jiné látky, které napomáhají k redukci zarudnutí a dalších barevných nesrovnalostí. CC krém může nahradit klasický makeup a téměř dokonale zakrýt všechny nedostatky pleti.
 • Celulitida
  Hrbolatá pokožka, takzvaná „pomerančová kůže“ vyskytující se nejčastěji v oblasti stehen nebo hýždí.  Jedná se o zvětšení objemu podkožních tukových buněk, ty jsou vtlačováni proti povrchu kůže. Vzniká kvůli špatné funkci lymfatického systému, nadváze, nedostatku pohybu, genetickým dispozicím a také kvůli znečištěnému organismu. Ženy mají ke vzniku mnohem větší předpoklady než muži.
 • Collarium
  Způsob péče o pleť. Zlepšení kvality pleti při působení světelné terapie na obnovu kolagenu a opalování s UV zářením. Jedná se o novinku, která reaguje na každý typ pleti individuálně, nemůže tak dojít k jejímu poškození, jako je to možné v běžném soláriu. Léčí akné, strie, ekzémy, suchou pokožku, lupénku, napomáhá obnovovat kvalitu nehtů.
 • Dehydratace pleti
  Je stav, kdy se v pleti nachází nedostatek vody. Dochází k svědění, pálení a také pocitu pnutí pokožky. Vzniká například nesprávnou péčí o pleť, špatnou životosprávou a neposkytováním vitamínů a minerálů.
 • Depilace
  Proces, při kterém jsou odstraněny chloupky, aniž by došlo k vytrhnutí kořínků z povrchu pokožky. K depilaci je možné využít různé přípravky. Asi nejpopulárnější je odstraňování chloupků pomocí holení. Protože ale nedochází k odstranění kořínků chloupků, pro zanechání hladké pokožky bez chloupků musí být depilace prováděna i několikrát týdně.
 • Epilace
  Proces, při kterém jsou odstraňovány chloupky i s kořínky. Pokožka tak může vydržet hladká a bez chloupků až po dobu 6ti týdnů. Epilace je ale oproti depilaci časově náročnější a také bolestivější. Nejčastěji se využívají epilační vosky nebo epilátory.
 • Homosalate
  látka s jemným mátovým nádechem. Po absorbování chrání před UV zářením a to jak vlasy, tak také kůži. Zlepšuje kvalitu pokožky a udržuj ji v dobrém stavu. Můžeme ji najít v krémech na opalování, rtěnkách, tužkách na obočí, BB krémech, CC krémech nebo různých hydratačních přípravcích.
 • Inulin
  Je obsažen ve velkém množství ovoce a zeleniny. Jedná se o látku s univerzálním použitím, hydratuje, změkčuje a také má uklidňující účinky. Díky tomu ji můžeme najít v tělových a pleťových krémech, šamponech a kondicionérech.
 • Kavitace
  Liposukce 3. generace, která má za cíl odstranit přebytečný tuk z těla. Jedná se o neinvazivní metodu, kdy jsou buňky odstraněny působením vysokofrekvenčního ultrazvuku. Díky svému provedení nese přezdívku „bezbolestná liposukce“. Není nutná žádná rekonvalescence, nedochází k zásahu do těla a neobjevuje se ani žádná bolest.
 • Kmenové buňky
  Buňky, které mají schopnost přeměnit se na jakoukoli tkáň. Nejvíce jsou kmenové buňky vázány v pokožce. S rostoucím věkem buňky zaostávají a přirozená regenerace těla se zpomaluje. Pleť postupem času ztrácí vitalitu, zvyšuje se její vrásčitost a vede také k vypadávání vlasů nebo jejich řídnutí.
 • Koenzym Q10
  Látka, která se čím dál častěji objevu v kosmetických přípravcích. Najdeme ji především v krémech, vodách nebo maskách. Pleť je po použití více prokrvena a hydratována. Díky tomu dochází ke zpomalení stárnutí pleti. Také tlumí projevy lupénky a je vhodná pro citlivou pleť.
 • Kolagen
  Látka náchylná na stres, alkohol, kouření, nedostatek odpočinku a jiné, tělu nepříliš prospěšné činnosti a látky. Tato bílkovina napomáhá kvalitě vlasů a nehtů. Jejím hlavním cílem je obnovovat buňky pokožky a také chránit její pevnost. Přirozeně určuje tvar a další vlastnosti kožní tkáně. Napomáhá tělu k produkci vlastního kolagenu, rozjasňuje a sjednocuje barvu pleti. Zlepšuje celkový vzhled pokožky a vytváří na pokožce ochranný film, který zabraňuje ztrátám vlhkosti.
 • Kombinovaná pleť
  Jedná se o problematickou pleť, která je kombinací suché a mastné pleti. Mastnota se zpravidla objevuje v oblasti nosu, brady a čela, oproti tomu oblast očí a tváří je oblastí suchou. Pro zlepšení tohoto typu pleti je nutné mastnou část pravidelně čistit a část suchou obohacovat o potřebné živiny a hydratovat. Doporučuje se pečovat o pleť dvakrát denně za použití vhodných pleťových přípravků.  
 • Korektor
  Přípravek, který kryje nedokonalosti pleti. Díky jeho použití a správnému výběru jedné z nabízených barev korektoru dochází k zamaskování kruhů pod očima, pigmentových skvrnek, pupínků, zarudnutí pokožky nebo rozpraskaných žilek.
 • Kyselina hyaluronová
  Jedná se o lineární polysacharid. Napravuje nedokonalosti, které jsou typické při stárnutí pleti. Vyživuje pokožku, stimuluje obnovení kožních buněk, zabraňuje tvorbě nových, především expresivních vrásek. Pleť je hydratovaná do hloubky a kyselina tak zabraňuje vysychání pleti.
 • Kyselina laurová
  Je mastnou kyselinou, kterou nejčastěji můžeme najít v kokosovém oleji. Zde se objevuje téměř v 50ti % zastoupení. Jedná se o snadno vstřebatelnou kyselinu, která napomáhá při kožním onemocnění. Je antibakteriální a zabraňuje tvorbě plísně. Proto je hojně využívána při léčbě akné. Dále ji můžeme najít například v mýdlech nebo šamponech.
 • Kyselina listová
  Vitamín B9, nebo také vitamín M, je vitamínem, který pomáhá k zpomalení stárnutí pleti. Pleť se stává pružnější, pevnější a je zabraňováno vzniku vrásek. Má velkou úlohu při obnově buněk, stimuluje obnovu pleťových buněk zevnitř a napomáhá k mladistvému vzhledu o několik let déle. Pleti je použitím poskytována energie a je chráněna před vnějšími vlivy.
 • Lanolin
  Živočišná složka, kterou můžeme najít ve velkém množství kosmetiky. Jedná se o látku, která je získávána z ovčí vlny. Ovce tuto látku používají proti parazitům a nepříznivému počasí. Lisováním se z ovčí vlny dostane tato látka, která se používá nejen v mastech, ale také je to látka přidávaná do krémů na boty.
 • Liftingová kosmetika
  Lifting je proces, při kterém dochází k vyhlazení pleti a omlazení vzhledu. V dnešní době ale kromě plastické chirurgie existuje také kosmetika. Liftingová séra, krémy, nebo masky, které díky velkému množství hodnotných olejů napomáhají vyhlazovat a vypínat starší pleť a drobné vrásky.
 • Liposukce
  Je proces, při kterém dochází k odsávání přebytečných tuků z různých míst lidského těla. Nejedná se o řešení obezity, ale spíše kosmetický zákrok. Rozlišujeme liposukci mokrou a suchou. Nejčastěji dochází k odstranění tuků v oblasti hýždí, břicha nebo podbradku. K operaci dochází při částečné nebo celkové anestezii.
 • Lipozomy
  Pleti přináší optimální vlhkost. Pronikají až do jejích nejhlubších vrstev, podporují buněčnou aktivitu a zásobují pokožku účinnými látkami. Jsou produkovány v krémech, gelech nebo třeba rtěnkách.
 • Lupy
  Odumřelá kůže, která se odlupuje a tvoří větší kousky, které jsou ve vlasech viditelné. K jejich tvorbě dochází poruchou mazových žláz v pokožce hlavy. Lupy nejsou pouze estetickým problémem, ale díky nim se může dostavit také svědění či pálení pokožky.
 • Mastná pleť
  Jeden z typů pleti, který je charakteristický nadměrnou tvorbou kožního mazu. Ten vytváří podmínky vhodné pro tvorbu akné. Proto je potřeba tuto pleť důkladně a pravidelně čistit vhodnými přípravky pro mastnou pleť. Protože hydratace omezuje tvorbu kožního mazu, mělo by také docházet k pravidelné hydrataci.
 • Micelární voda
  Voda, která odstraňuje veškeré nečistoty pleti. Po její aplikaci tak z pleti zmizí nejen makeup a další líčidla, ale také kožní maz. Díky své jemnosti se hodí pro všechny druhy pleti. Pleť je důkladně vyčištěna, není podrážděna a dokonce je sníženo riziko vzniku alergie.
 • Mikrojehličkování
  Jinak také microneedling je způsob ošetření, díky němuž dochází v pokožce k aktivní tvorbě vlastního kolagenu s dlouhodobým účinkem. Pleť tak působí mladistvěji, zlepšuje se její pružnost, odstraňuje a zmírňuje jizvy po akné či úrazech a také viditelně zmírňuje strie.
 • Niacin
  Je součást kosmetických produktů, které pomáhají při boji s akné, nebo při snaze omladit pleť. Jedná se o vitamin B3. Při jeho nedostatku kůže ztrácí elasticitu a zhoršuje se její barva. Protože zabraňuje ztrátě vlhkosti, je oblíben také při regeneraci kůže po různých poraněních.
 • Organická kosmetika
  Jedná se druh kosmetiky, který je charakteristický řetězícími se atomy uhlíku. Laicky řečeno jde o kosmetiku, která má původ v živé přírodě. Na to, aby kosmetika byla takto označována, je potřeba certifikátu.
 • Parabeny
  Konzervační látky, které jsou v kosmetice obsaženy především k tomu, aby napomáhaly k její trvanlivosti. Zastavují růst a množení širokého spektra mikroorganismů, jako jsou bakterie, kvasinky nebo plísně. Vyrábí se z ropy a probíhají diskuze o tom, zda se jedná o látku bezpečnou, či nikoliv. Parabeny jsou ovšem legální a v kosmetice mají své stálé a důležité místo, bez kterého se velké množství kosmetiky nemůže obejít.
 • Parafín
  Bílá, často také nažloutlá až nahnědlá látka, která se v kosmetice objevuje například v krémech, rtěnkách, mastech a různých líčidlech. Pro kosmetické účinky je velmi využíván, protože hydratuje, dodává pevnost, pružnost a hladkost a dokáže napomoci velmi drsné a suché pokožce.
 • Parfém
  Směs esenciálních olejů, která má za úkol vydávat specifickou a příjemnou vůni. Je označován značkou P a na těle vydrží oproti parfémové vodě daleko déle
 • Parfémová voda
  V našich parfumériích se značí podle francouzského názvu Eau de Parfume zkratkou EdP. Vůni dokáže vyluzovat po dobu maximálně pěti hodin.  Zpravidla bývá levnější a nabízí ji více kosmetických značek než je to běžné u parfémů. Obsahuje 8
 • Pasta na vlasy
  Jedná se o vcelku hustou pastu, která může mít hustotu zubní pasty nebo lepidla. Použitím dochází ke střední až vysoké fixaci vlasů, na kterých může zanechat přirozeně mastný efekt, s jemným nádechem lesku. Jsou vhodné prakticky pro každý typ vlasů
 • Peeling
  Po jeho aplikaci dochází k regeneraci a omlazení pleti. Zpravidla je k němu využíván krém, který obsahuje hrubé částečky. Při jeho použití dochází k odstranění odumřelých částí pokožky, neboť jsou obrušovány mrtvé kožní buňky. Aby nedošlo k poškození pokožky, mělo by k němu docházet jednou, maximálně dvakrát do týdne.
 • Pleťové sérum
  Pleťová séra obecně jsou používaná pro zlepšení pleti. O jaké zlepšení se jedná, záleží na tom, jaký druh je použit. Existují séra hydratační, zpevňující, nebo třeba vypínací. Pleťové sérum neslouží k čištění pleti, naopak by se mělo aplikovat již na vyčištěnou pleť a to pravidelně minimálně jedenkrát denně.
 • Pomáda
  Vlasový přípravek, při jehož použití dosáhnete měkkého uhlazeného vzhledu a dodáte svým vlasům velké množství lesku. Rozlišujeme pomádu na bázi oleje a vosku a také pomádu na bázi vody. Po použití pomády vlasy nezanechají tvrdý ani drsný, ale naopak přirozený efekt.
 • Propolis
  Látka, která se objevuje v šamponech, krémech nebo zubních pastách. Propolis je stavebním materiálem včel, ty jej běžně používají ke stavbě úlů. V kosmetice má blahodárné účinky, nicméně není příliš populární z důvodu odebrání této látky včelám.
 • Přírodní kosmetika
  Kosmetika, která nesmí obsahovat žádné ropné produkty, syntetické konzervační a vonné látky nebo syntetická barviva. Jedná se o kosmetiku, která neobsahuje látky z mrtvých zvířat, stejně tak by na nich ani neměla být testována. Základem této kosmetiky jsou prostředky získávané z ekologického zemědělství.
 • Pyridoxine
  Vitamín B6, který můžeme najít například v šamponech nebo maskách pro poškozené vlasy. Je důležitou látkou při stresu a napomáhá k růstu a hustotě vlasů. V kosmetice je využíván i proto, že se jedná o vitamín, který napomáhá k odstranění únavy, posílení organismu a zlepšení funkce imunitního systému.
 • Resurdacing
  Způsob laserového omlazení pleti. Laserový paprsek šetrně odstraňuje svrchní vrstvu pokožky, to má za následek minimalizaci jemných vrásek, žilek nebo pigmentových skvrn. Celé ošetření trvá maximálně hodinu a výsledný efekt mladšího vzhledu se dostaví již po sedmi až deseti dnech. Před laserem ani po jeho aplikaci by se neměla pokožka několik týdnů vystavovat přímému slunečnímu záření. 
 • Resveratrol
  Přírodní látka zabraňující předčasnému stárnutí. Chrání před vnějšími, škodlivými vlivy a ničí plísně a bakterie. Je vhodná především pro stárnoucí pleť. Po použití dochází k projasnění pleti, zlepšení její struktury a minimalizování nedokonalostí. Zlepšuje regeneraci, pomáhá odstranit jemné vrásky a zlepšit tón pleti.
 • Retinol 
  Vitamin A, který má kladný vliv na celé tělo. Vyskytuje se v pleti, nachází s v horní vrstvě kůže. Jeho absence vede k nadměrnému sušení kůže, šupinatění a olupování pokožky. Zabraňuje nejen stárnutí, ale také vede k hladké pleti a odstraňování skvrn.
 • Solární kosmetika
  Kosmetika, která napomáhá k efektivnímu a zdravému opálení. Obsahuje látky, které velmi účinně napomáhají k opálení, zároveň ale vyživují pokožku. Skládá se z výtažků rostlin, přírodních olejů, kolagenu nebo vitamínů. Často mají příjemnou vůni, jemně se nanášejí a absorbují do pokožky.
 • Strie
  Jsou malé jizvičky na těle, které vznikají při extrémnímu nároku na pružnost pokožky. Objevují se při náhlém ztloustnutí, při růstu v pubertě, nebo v těhotenství. Nelze se jich zbavit, ale dá se jim předejít. Stačí, aby bylo tělo pravidelně mazáno takovým přípravkem, který obsahuje co nejvíce tuku. Právě tuk zabraňuje popraskání kůže.
 • T-zóna
  Nebo také středová zóna. Je oblastí kolem očí, nosu a brady. Bývá jednou z nejkomplikovanějších oblastí obličeje, která vyžaduje speciální péči. Při nesprávném zacházení se v této oblasti rozšiřují póry a pokožka se nadměrně leskne.
 • Urea
  Synteticky vyráběná močovina, která se nejčastěji objevuje v hydratačních krémech. Ty jsou vhodné především pro péči o atopickou a velmi suchou pokožku. Přirozeně se vyskytuje ve vrchní vrstvě kůže, kde je důležitá pro svou hydratační funkci.
 • Veganská kosmetika
  Jak již název veganská vypovídá, tato kosmetika v sobě nenese žádné stopy živočišných přísad a není ani testována na zvířatech. To, že se jedná o veganskou kosmetiku poznáte díky certifikátům, které jsou uvedeny na obale každého výrobku veganského původu.
 • Vlasová guma
  Obdoba vlasového gelu. Jedná se o mléčně zabarvenou látku s hustší konzistencí. Po použití se stává účes zpevněným. Je vhodná k tvorbě rozcuchu a to především u kratších vlasů. Zvyšuje poddajnost vlasů, nedodává jim mokrý efekt a jejím použitím můžeme vytvořit účet, který vydrží po celý den.
 • Vlasový gel
  Často se jedná o fixační gel, který má paměťový efekt. Napomáhá k vytvoření takzvaného mokrého efektu. Ten je způsoben odrazem světla od kapek vody. Je využíván k modelaci vlasů. Pro lepší efekt mokrých vlasů se doporučuje gel nanést do vlhkých vlasů.
 • Vrásky
  Vznikají stahováním pokožky. Jejich množství se zvyšuje s rostoucím věkem, záleží také na genetických předpokladech. Existuje spousta přípravků, které napomáhají ke zpomalení tvorbě vrásek, také se ale objevují vlivy, které vráskám naopak pomáhají. Jedná se například o stres, kouření, smog. Vráskám také můžeme dopomoct špatnou péčí o pleť.