in

Slyšeli jste už o olejovém detoxu?

slyseli jste uz o olejovem detoxu 01 758x499 - Slyšeli jste už o olejovém detoxu?

Olejový detox. Možná se ptáte, co to má být? Věřte tomu nebo ne – olejem lze vaše tělo skvěle detoxikovat. Samozřejmě i zde platí, že není ale olej jako olej. V dnešním článku vám poradíme, jaký olej zvolit pro co možná nejúčinnější detox vašeho těla a jaké benefity může tato procedura pro vše tělo mít.

Stejně jako je vašim rituálem si každý den čistit zuby, může se vašim rituálem stát i detoxikace úst olejem.

slyseli jste uz o olejovem detoxu 02 - Slyšeli jste už o olejovém detoxu?

V čem je detox úst dobrý?

Z hlediska medicíny hrají ústa pro tělo velmi důležitou roli, jsou napojená na vnitřní orgány a prochází jimi potrava. Možná jste se již setkali s tradiční čínskou medicínou, která dokáže pomocí jazyka rozpoznat stav jednotlivých orgánů v našem těle.

Účinnost této metody tkví ve skutečnosti, že na olej se váží veškeré jedy a toxiny, které se skrze potravu dostanou do našich úst. Olejový výplach pak pomůže tyto toxiny vyplavit z ústní dutiny pryč. Výplach by měl trvat něco přes 10 minut.

Mimo jiné dokáží výplachy olivovým olejem léčit problémy se zuby, jakými jsou například hojně se vyskytující kazy nebo záněty dásní.

Výplach stačí provádět 1x denně a vždy na lačno. Jako náhražku oleje olivového, můžete používat také olej sezamový. Nicméně olej musí být lisovaný za studena, aby pro vás mohl mít co nejlepší účinek.

slyseli jste uz o olejovem detoxu 03 - Slyšeli jste už o olejovém detoxu?

Olivový olej je skvělý i k pití

Olivovým olejem nemusíte pouze vyplachovat svá ústa, ale můžete jej i bez menších obav vypít. Má velmi příznivě účinky na naše játra a mimo jiné svůj význam prokáže i v boji proti žlučovým kamenům. Zkuste vypít dva až tři malé loky. Nic se samozřejmě nesmí přehánět, a tak toto množství vypitého olivového oleje postačí jedenkrát za celý týden.

Foto: Unsplash.com.

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

jaci jsme podle tvaru nasich rtu 06 150x150 - Jací jsme podle tvaru našich rtů?

Jací jsme podle tvaru našich rtů?

obycejne neobycejna soda vam pomuze ke krase 01 150x150 - Obyčejně neobyčejná soda vám pomůže ke kráse

Obyčejně neobyčejná soda vám pomůže ke kráse