in

Snídaně jako základ celého dne

Chcete žít zdravě? Začínejte svůj den kvalitní sndaní!

snidane jako zaklad celeho dne 03 e1537002981866 758x608 - Snídaně jako základ celého dne

Abyste byly krásné, štíhlé a především zdravé neznamená počítat kalorie, hlídat si váhu a vyhýbat se všemu, co připomíná nezdravé jídlo. Dodržovat zdravý životní styl a tím pádem i zdravý jídelníček je samozřejmost. Sem tam byste si ale také měly dovolit něco sladkého, nezdravého, tučného. Tělo si řekne samo, co potřebuje. Co byste ale nikdy neměly vynechat je snídaně. Je totiž základ celého dne.

Kafe, kafe, kafe

Ano, ano… moc dobře víme, že dát kávu jako příklad snídaně není nejideálnější. Taková je ale realita. Která z vás nezačíná den s kávou? Jde o ranní rituál, který odstartuje další den v trochu rychlejším tempu díky kofeinu. Bez kávy prostě nemůžeme existovat. A kdo tvrdí, že může, tak ještě nepoznal jeho správný účinek.

snidane jako zaklad celeho dne 02 608x912 - Snídaně jako základ celého dne
snidane jako zaklad celeho dne 01 608x865 - Snídaně jako základ celého dne

Zdravější varianta snídaně

Tousty z tmavého chleba, pomazánka z avokáda, domácí vajíčka s pažitkou. Vynikající kombinace, která nasytí a potěší každé oko toho, kdo má rád jedlé umění na talíři. Vyzkoušet můžete také různé druhy ovesné kaše s ovocem, nebo jogurt s ovocem a tmavým pečivem. Kombinací je nekonečně mnoho.

snidane jako zaklad celeho dne 05 e1537003055906 1024x737 - Snídaně jako základ celého dne

Tým nesnídavek

Nebudeme vám lhát, i mezi námy se najdou případy, které nesnídají. Zkrátka nás k tomu odmalička nevedli, náš žaludek už si navykl na svůj vlastní režim a snídaně do jeho základu nepatří. Ale i my se snažíme o změnu a snídani jsme postupně zahrnuly do našeho každodenního režimu.

První dny – nic moc pocit. Přemlouvání k jídlu, špatně od žaludku, vyjednávání samy se sebou, že uděláme cokoliv, jen když už nebudeme muset v tomto mučení pokračovat.

Po pár dnech “týrání” si náš žaludek zvyknul. A co víc! Uznáváme, že jsme se postupně cítily mnohem lépe. Neměly jsme takový hlad a energie jsme měly mnohem více, a to ještě dříve, než stihnul účinkovat kofein! I když tak patříte mezi tým nesnídavek, které zásadně nesnídají, donuťte se každý den sníst aspoň müsli tyčinku, nebo čerstvé ovoce.

Foto: Unsplash.com.

Autor Simona Olšanská

Snad prý sympatická, snad prý okouzlující ... rozhodně rusovláska. Jsem Simona a mé texty se většinou točí kolem soužití mužů a žen a já už spoustu let zastávám ten názor, že muži musí být z jiné planety ... Asi z Marsu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

jednoducha trika a tilka zaklad satniku 06 150x150 - Jednoduchá trika a tílka – základ šatníku

Jednoduchá trika a tílka – základ šatníku

troufnete si nosit batiku 02 150x150 - Troufnete si nosit batiku?

Troufnete si nosit batiku?