in

ŠOKUJÍCÍ! Dokument odhaluje, jak šijí i vaše oblečení

Sweatshop dokument

Norský deník Aftenposten se rozhodl udělat něco netradičního. Poslal 3 fashion bloggery do Asii, ale ne aby si užívali, ale aby se podívali, jak se ve skutečnosti vyrábí oblečení, za které utrácí nemalé peníze.

Z bohaté a vyspělé země se tak ocitli v Kambodži, u šicích strojů ve sweatshopu (místo, kde pracuje mnoho lidí za minimální mzdu a ve špatných podmínkách, pozn. red.). Zde pracují ženy 7 dní v týdnu, od rána až do večera, za v přepočtu 3 000 Kč.

Musí to být šok pro každého, kdo si kupuje tzv. rychlou módu. Země třetího světa chrlí neustále nové a nové modely, ale lidé, kteří toto oblečení vyrábí dostanou sotva 1  % z ceny trička.

Na trailer k dokumentu Sweatshop: Deadly fashion se můžete podívat nahoře. Všech 5 desetiminutových epizod si můžete pustit zde (s anglickými titulky):

 

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Podzimní dekorace

Podzimní výzdoba aneb udělejte si domov útulnější

Halloween líčení

Halloweenský make-up nemusí trvat hodiny! Frčí lebky a pavučiny