in ,

Spánek vašeho dítěte je důležitý: Jakou vybrat matraci do postýlky?

Dítě spánek

Dětem sice nedělá problém „vytuhnout“, kdekoliv po bytě, hlavně když mají u sebe oblíbené hračky, ale to neznamená, že nepotřebují kvalitní spánek. Správná a kvalitní matrace je důležitá pro všechny věkové skupiny a především u dětí lze předcházet řadě zdravotních problémů v budoucnosti.

Je třeba pamatovat na to, že pohybový aparát dětí se vyvíjí. Kolem 10 roku věku se formuje páteř, takže při špatně zvolené matraci lze přivodit skoliózu. Rozhodně tedy není prostor pro to, abyste na dětské matraci šetřili, i přesto, že z ní může během pár let vyrůst!

Nemusíte se ovšem bát, výběr matrací je dne velmi široký a kvalitní kousky rozhodně nemusí mít cenovku v řádu deseti tisíců. Jak tedy vybírat?

Měkké matrace neberte

Rovnou zapomeňte na molitanové, často zvané „přechodné“, matrace, které nejsou vhodné na dlouhodobé používání a především jsou příliš měkké.

Dětská páteř potřebuje dostatečnou oporu, takže výběr musí směřovat do kategorie pevnějších. Rozhodně žádné měkké, ať už se jedná o jakýkoliv materiál.

Ideální pro většinu případů je středně tuhá matrace. Vybírat můžete třeba z kvalitních PUR pěnových matrací, které přináší i dobré hygienické zázemí. Máte-li dítě alergika, je vhodné vybírat některou ze speciálních matrací, které nabízí např. antibakteriální pěnu.

Doporučujeme kvalitní matrace od prověřených prodejců

matrace color dreams 4136020 001 2 s640x480 300x156 - Spánek vašeho dítěte je důležitý: Jakou vybrat matraci do postýlky?Chystáte-li se na Vánoce vybavit postel sobě nebo dětem kvalitní matrací, podívejte se na výběr e-shopu SCONTO.cz, kde můžete nyní získat druhou matraci zcela zdarma!

V nabídce najdete nejen dětské matrace, ale i speciální ortapedické matrace, pěnové matrace s měkkou a tvrdou stranou i welness úpravou. BIO materiály a nejvyšší kvalita za skvělé ceny.

Matraci po starším sourozenci vyhoďte!

Mnoho rodičů láká dát mladšímu dítěti matraci po starším sourozenci. To je ovšem zásadní chyba! Taková matrace rozhodně nebude dobře sloužit.

Kromě toho, že již nebude splňovat hygienické nároky, tak bude proležená a nebude tedy správnou oporou. Raději kupte novou, na kterou si bude dítě moci zvyknout.

Nezapomínejte na potah

Hygiena je důležitým aspektem u dětí. Mohou se počůrat nebo matraci znečistit jídlem. Při nemoci pak snadno postel propotí. Proto je potřeba už dopředu uvažovat o čištění matrace.

Výhodou je, pokud má matrace omyvatelný potah, který lze vyprat. V případě, že nemá, pak není nic jednoduššího, než spolu s matrací koupit i některý z návleků/potahů.

Snadno si tak ušetříte čas při čištění, které pro alergiky může být nutné velmi často, ale i prodloužíte životnost matrace.

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

Sebevědomá žena

Jak být sebevědomá? Tyhle kroky vám pomohou zlepšit pracovní i osobní vztahy

Těsto na cukroví

Linecké cukroví: Máme pro vás recept na tradiční těsto!