in

Stealthing: Nebezpečný trend, kdy si muži tajně sundavají kondom

Co je stealthing

O sexuálním násilí se mluví stále více. Nejde však pouze o „klasické” znásilnění. Populární se v posledních měsících stal tzv. stealthing.

Co to je? Pod tímto výrazem se skrývá to, když si muž tajně během pohlavního styku sundá kondom. Což je pochopitelně zavrženíhodné jednání, které ovšem může mít vážné následky.

Kromě ztráty důvěry zde hrozí otěhotnění či nakažení některou z pohlavně přenosných chorob. To je důvod, proč takový trend děsí ženy po celém světě. Především, když se muži anonymně doznávají, že něco takového dělají a nabádají ostatní.

Někteří to vůbec nepovažují za znásilnění, ale soudy v zahraničí to jednoznačně posuzují jako formu sexuálního násilí.

Bránit se něčemu takovému nemusí být lehké. Kontrolovat každých 10 vteřin, zda má nasazený kondom, se nikomu nechce. Oba by však měli již předem vědět, kde jsou jasné hranice. Stejně tak se vyvarovat sexu s někým, ke komu nemáte příliš důvěru.

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Čokoládový dort bez mouky

Čokoládový dort bez mouky a cukru. Rychle si ho zamilujete

Doba trvanlivosti kosmetiky

Kosmetické přípravky obsahují důležitý symbol. Znáte jeho význam?