in

Jednoduché kroky, díky nimž se vyvarujete kocovině z každého vánoční večírku

Ranní kocovina

Kocovina dokáže být pořádné utrpení. I přesto, že si nejspíše ráno po večírku říkáte, že tolik už nikdy pít nebudete, tak svůj slib stejně porušíte a příště dopadnete úplně stejně. Jenže to nemusí být takto vždy.

Mnoho lidí šílenými kocovinami netrpí, protože dodržují pravidla při pití alkoholu. Ty navíc vycházejí z vědy, takže není od věci je znát…

Největším problémem jsou tzv. kongenery. Jedná se o látky, které vznikají fermentací a dávají nápoji chuť či barvu. Bohužel jsou to právě ty látky, které tělo zatěžují. Najdeme je především v tmavých likérech, whisky, brandy či červeném víně. Lepší je tedy zvolit „světlejší“ druhy alkoholu, např. gin či vodka.

To samozřejmě nemusí zdaleka stačit. Potom přichází „prevence“ v podobě vody. Žízeň byste neměli řešit až druhý den ráno. Naopak je vhodné prokládat alkoholické nápoje čistou vodou a případně se pořádně nepít před spaním.

A poslední zásadou je dostatek jídla. Vydatná snídaně od kocoviny lehce uleví, ale mnohem lepší je se pořádně najíst před konzumací alkoholu. I když se vracíte pozdě v noci, je vždy dobrý nápad si „na cestu“ koupit něco z fastfoodu či non-stop občerstvení. Lačný žaludek vše pouze zhorší.

Může se to zdát zřejmé, možná už jste takové rady slyšeli, ale podstatné je, že fungují. Je lepší pít s mírou, ale ještě důležitější je nenechávat vodu a jídlo až na druhý den.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

Svazování při sexu

Toxoplazmóza – onemocnění, které roznáší naši kočičí miláčci

Vánoční mikiny

Extravagantní vánoční mikiny frčí. Tyhle kousky rozhodně budete chtít!