in

Tipy na letní koktejly

Osvěžte se zdravě a chutně

tipy na letni koktejly 01 758x506 - Tipy na letní koktejly

K létu neodmyslitelně patří odpočívání u bazénu s nějakým dobrým koktejlem v ruce. Alkoholické pro zahradní oslavy s přáteli nebo nealkoholické pro každý běžný den. Přinášíme vám pár nápadů na koktejly, které vás během léta osvěží.

Citronáda s mátou

Z půlky citrónu a limetky vymačkáte šťávu. Tu nalejete do sklenice, kam přidáte tři lžičky třtinového cukru. Pak už jenom zalejete sodovkou a přidáte několik lístků máty. Pro osvěžení přidáte ještě pár kostek ledu. Všechno zamícháte a můžete vychutnávat příjemné ochlazení.

Okurková limonáda

Dejte dohromady oloupanou okurku, kterou zbavíte semínek a poté ji nakrájíte. Množství se odvíjí podle velikosti sklenice/džbánku a také vlastní chuti. Spolu s vodou, třtinovým cukrem, šťávou vymačkané s jedné limetky, panákem bezinkové šťávy a ledem rozmixujete. Tak je nápoj připravený k servírování. Dle chuti můžete přidat let a plátky okurky na ozdobu.

Cosmopolitan

Pokud chcete ochutnat legendární nápoj ze seriálu Sex ve městě, není nic jednoduššího, než si ho namíchat. Potřebovat budete:

  • 3 cl vodky
  • 3 cl brusinkového džusu
  • 2 cl Cointreau (pomerančový likér)
  • Šťáva vymačkaná z půlky limetky
  • Drcený led

Všechny ingredience vložíte do šejkru a pořádně promícháte. Pak jenom přes sítko přelijete do vychlazené sklenice. Lze přidat plátek limetky na okrasu.

Mojito

Do sklenice vložíte dvě lžičky třtinového cukru, šťávu z limetky a lístky máty, které ve sklenici rozdrťte – uvolní pak lépe svou chuť.  Zalijete perlivou vodou a na konec přidejte panáka bílého rumu. Nakonec přidáte led a nápoj na je na světě.

Je možné dělat i nealkoholické mojito, které také chutná velmi dobře a v létě příjemně zchladí.

Cuba libre

Jeden z nejlehčích a nejrychlejších letních koktejlů. Do studené sklenice nalijete kolu a přidáte panáka bílého rumu. Nakonec vymačkáte a vhodíte půlku nakrájené limetky a máte hotovo.

Autor Simona Olšanská

Snad prý sympatická, snad prý okouzlující ... rozhodně rusovláska. Jsem Simona a mé texty se většinou točí kolem soužití mužů a žen a já už spoustu let zastávám ten názor, že muži musí být z jiné planety ... Asi z Marsu.

Follow me to: Slovakia

Pár vás ve svém videu provede Slovenskem

jak zacit setrit rodinny rozpocet 03 150x150 - Jak začít šetřit rodinný rozpočet?

Jak začít šetřit rodinný rozpočet?