in

Tipy na vánoční dárky: Víme, čím potěšíte blízké a přátele

Rodina u vánočního stromečku

Vánoční dárky, každý je rád, když nějaký dostane, ale jejich výběr pro ostatní může být naprosté utrpení. Když přemýšlíte nad tím, co dotyčné osobě darovat, tak zjišťujete, že buď už vše, po čem touží má, nebo vám chybí milióny na účtu, abyste mohli koupit něco pořádného.

Pak to dopadá tak, že rozdáváte svíčky a rodinným příslušníkům nějaké kosmetické balíčky, které jste našli v supermarketu. Takovými dárky ale potěšíte leda tak pratetičku!

Prosinec je krajní termín, kdy dárky nakupovat. V obchodech již bude narváno a pokud plánujete nakupovat přes internet, může každý den rozhodovat o tom, zda dárek dorazí do 24. prosince. Nemáte-li stále inspiraci, tak vám zkusíme poradit, čím tak obdarovat své blízké.

Čím obdarovat ženy?

Pokud jste žena, pak možná tušíte, ale i tak to může být leckdy těžký úkol. Muži pak většinou netuší vůbec. Sázkou na jistotu je nějaké kvalitní líčení a nebo ještě lépe přírodní kosmetika. Je ovšem nutné alespoň tušit, jaké prostředky dotyčná používá, aby to nebylo něco, za celý rok nepotřebuje. Kvalitními kousky zde však určitě nezarmoutíte.

Domácí spotřebiče se drží dlouhodobě na špici. Takový kuchyňský robot čí mixér nemusí být špatný dárek, pokud víte, že po něm žena touží. Jinak si ovšem zaděláváte na problémy (pokud jste muž). Trendem jsou smoothie mixéry, kterými uděláte radost těm, kdo se snaží žít zdravě.

Máte-li dostatek peněz, každá vystresovaná žena ocení nějaký wellness pobyt či alespoň masáž. Pozor na termín, ať má volno, případně ideální možností je, ať si může termín vybrat sama.

Chcete-li být originální, můžete vytvořit třeba vlastnoruční diář ze společných fotek. Skvělé jako gesto pro muže, kteří tak snadno ukáží lásku, ale stejně tak i pro dobré kamarádky.

Čím potěšit muže?

Říká se, že muže není těžké uspokojit. Máte-li na to věk, možná bude stačit se zabalit pod stromeček osobně. Chcete-li však něco fyzického, nabídka je široká.

Stále frčí zážitkové dárky, tedy tandemový seskok, let helikoptérou, střílení ze zbraní či jízda v nějakém super rychlém autě.

Je-li muž technicky zaměřený, nejspíše ho potěší nějaké nové zařízení. Elektronika cenově stále padá, takže je možné pořídit solidní kousky i za pár tisíc. Chce to samozřejmě vědět, po čem již nějakou dobu pokukuje.

Není to zrovna technický typ? Nevadí, zkuste se podívat po nějakých kožených taškách, peněženkách či třeba pěkných hodinkách, zkrátka něčem praktickém, co potřebuje obměnit.

U dětí to je jednoduché…

Děti jsou poměrně jednoduchá skupina. Zde musíte jít jasně s trendy. Na měkké dárky (některé) a praktické věci rovnou zapomeňte! Chtějí to, co je pro ně zábavné a zvýší to jejich „prestiž“ mezi vrstevníky.

Kromě nejnovějších hraček to tak pochopitelně budou různé herní konzole, u starších dětí chytré telefony a tablety, kde budou moci sledovat své oblíbené youtubery. Právě věci od jejich oblíbenců jim jistě udělají radost, to je jediná výjimka ohledně měkkých dárků.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Životní etapy muže

Tohle jsou 4 životní etapy mužů!

Sebevědomá žena

Jak být sebevědomá? Tyhle kroky vám pomohou zlepšit pracovní i osobní vztahy