in

Tmavé kruhy pod očima ženám nesluší. Co na ně pomáhá?

vime jak pecovat o suchou pokozku poradime vam 02 758x506 - Tmavé kruhy pod očima ženám nesluší. Co na ně pomáhá?

Když při pohledu do zrcadla vidíme obrovské tmavé kruhy pod očima, logicky přemýšlíme, proč zrovna nám musí “zdobit” obličej. S kruhy pod očima připomínáme rozkošného medvídka pandu, i když je pravda, že my zrovna dvakrát roztomile nevypadáme. Pokud i vás trápí nevzhledné tmavé kruhy pod očima, je náš dnešní článek určený právě vám!

Proč tmavé kruhy pod očima vznikají?

Na začátek by se možná hodila malá úvaha, proč tmavé kruhy pod očima vlastně vznikají a čím jste se zasloužili o to, že hyzdí zrovna váš obličej. Určitě se totiž shodneme na tom, že tmavé kruhy a pytle pod očima žádné ženě nesluší.

Jedním z důvodů může být genetická dispozice. Možná vaši rodiče, nebo dokonce prarodiče, měli stejný problém a vy jste to po nich prostě zdědili. Dalším důvodem je samozřejmě únava a vyčerpání, tmavé kruhy se objeví po probděné noci. Dalším z důvodů je samozřejmě i věk, čím jsme totiž starší, tím je naše pokožka méně pružnější, dochází ke ztrátě podkožnímu tuku, což má za následek tzv. propadání tváří a tím pádem i zviditelnění tmavých kruhů.

Co pomáhá na tmavé kruhy?

Nyní se již dostáváme k té části, která vás zajímá asi ze všeho nejvíce: co pomáhá na tmavé kruhy, co na ně funguje a jak se jich zbavit?! Dobře, otázek již bylo dost, teorie a všeho okolo taky, takže se pojďme společně podívat, jaké triky vám s tmavými kruhy pod očima pomohou!

1. Hodně spánku

Je to vlastně logické, vzhledem k tomu, že kruhy přijdou ve chvíli, kdy málo spíte a chybí vám energie. Hodně času stráveného v peřinách, ať už spánkem nebo prostě jen lenošením, tím pádem může hodně pomoci. Odborníci ne nadarmo doporučují určité množství hodin spánku denně, které bychom ve svém vlastním zájmu měli dodržovat. Takže pokud nechcete mít po očima fleky a nevzhledné pytle, jděte si dříve lehnout, však ono vám nic neuteče!

tmave kruhy pod ocima zenam neslusi co na ne pomaha 03 - Tmavé kruhy pod očima ženám nesluší. Co na ně pomáhá?

2. Vitamín B

Vitamín B je pro naše tělo prospěšný hned z několika důvodů, jedním z nich je i snížené rizika vzniku tmavých kruhů. Pakliže na ně trpíte, zkuste svému tělu dodat více vitamínu B, ať už prostřednictvím stravy, nebo nejrůznějších doplňků. Doporučit můžeme i používání krému určeného pro péči o oční okolí, který zmiňovaný vitamín B obsahuje.

3. Důkladné odličování

Odličování, odličování, odličování – vždyť se to omílá pořád dokola! Máte pravdu, důležitost důkladného odličování se na vás valí ze všech stran, přesto ale věřte, že to má svůj důvod! Pokud se líčíte, pak byste se před tím, než jdete do postele, měli patřičně odlíčit. Make-up na obličeji, který tam necháte přes noc, dokáže napáchat nepěknou paseku. Uvědomte si, že okolí očí je velmi jemné a náchylné na poškození, proto i když se vám sebevíce nebude chtít, pamatujte, že odličovat se musí. A tečka!

4. Dostatek vody

Na závěr ještě jeden poslední tip, který se bude týkat hydratace. Tím máme na mysli jak hydrataci vnější, tak i vnitřní. O vnitřní hydrataci se postará pitný režim, který byste měli dodržovat nejen proto, že zabraňuje vzniku tmavých kruhů pod očima, ale i z mnoha dalších důvodů. Hydrataci vnější pak zajistí nejrůznější krémy, které byste měli na pokožku nanášet pravidelně a to ideálně ráno i večer.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

vime jak pecovat o suchou pokozku poradime vam 04 150x150 - Víme, jak pečovat o suchou pokožku - poradíme vám

Víme, jak pečovat o suchou pokožku – poradíme vám

co pomaha na otekly oblicej po ranu 03 150x150 - Co pomáhá na oteklý obličej po ránu?

Co pomáhá na oteklý obličej po ránu?