in

Toaletní papír může podráždit i přivodit infekci

Toaletní papír

Na toaletách, především veřejných a cizích, sledují ženy čistotu prkýnka, ale už méně pozornosti věnují toaletnímu papíru. Většině stačí to, že je přítomen a více vrstev je bonusem.

Jenže tento papír může být pro intimní partie hotová pohroma! Příčiny lze hledat jak v nesprávném používání, tak i v nevhodném materiálu. Obtíže pak přisuzují třeba nachlazení.

Dráždí i řeže

Gynekologové varují, že takový toaletní papír může snadno dráždit poševní vchod i samotnou pochvu. Opatrné by měly být především ženy s citlivou pokožkou.

Určitě byste se měly vyvarovat užívání drsného toaletního papíru právě v této oblasti. Vzniknout nepříjemné ranky a oděrky. Čím jemnější, tím lepší.

Způsobit může i infekce

Většinou má sloužit právě k odstranění zbytků moči, ale snadno způsobí i nepříjemný zánět močových cest. Je to tím, že močová trubice žen je krátká, takže se bakterie rychle dostanou daleko, aby škodily.

Chemicky ošetření toaletní papíry sice mohou skvěle vonět či být hezky barevné, ale pokud je použita nesprávná chemie, pak hrozí další problémy. Především ty parfémované papíry mohou narušit pH ve vagíně a způsobit tak nepříjemnou kvasinkovou infekci. U chronických problémů je potřeba si hlídat i toto.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Podzimní bundy

Podzimní bundy pro ženy: V tomhle budete kočka!

Kozačky nad kolena

Kozačky nad kolena jsou tou správnou obuví pro podzim