in ,

Trápí vás nafouknuté břicho? Poradíme jak na něj

Zbavte se nafouknutého břicha díky těmto jednoduchým pravidlům

trapi vas nafouknute bricho poradime jak na nej 02 758x456 - Trápí vás nafouknuté břicho? Poradíme jak na něj

Pravidelné návštěvy fitka a tvrdá dřina vám sice ploché bříško zaručí, ale přece jenom se může stát, že vám bříško nepříjemně nakyne. Některé potraviny nám zkrátka nedělají dobře, proto bychom je měli omezit. Ukažme si, které to jsou.

Bobtnající lepek

Trápí vás křeče v břiše? Tento stav bývá způsoben lepkem, který v žaludku funguje jako těsto, jenž se chystá nakynout. Lepek nemusíte nadobro vysadit, jen se ho na nějakou dobu zdržte a detoxikujte své tělo.

trapi vas nafouknute bricho poradime jak na nej 03 1024x683 - Trápí vás nafouknuté břicho? Poradíme jak na něj

Nejúčinější je zeleninový detox kombinovaný s polévkami. Stačí jej držet pouze jeden den a břicho se vám opět vrátí do normálu.

Pokud hledáte náhražku za lepek, který se mimo jiné vyskytuje i v pečivu, doporučují se kukuřičné placky namísto bezlepkového pečiva. V bezlepkových potravinách bývá lepek nahrazován cukrem.

Laktóza

Laktóza má tendenci k sobě poutat vodu, čímž nám způsobuje nadýmání. Dnes v konzumní době je lepší si za potraviny připlatit a koupit si jogurty či mléko od farmáře.

Sycená voda

Sodovky často způsobují nadměrnou produkci plynu v trávicím ústrojí což má za následek mimo nadýmání i plynatost. Dle odborníku jsou bublinkaté vody špatné pro játra. Nejlepší cestou je tedy obměna spojená s častějším pitím nesycené vody.

Jaké potraviny vás zbaví bříška?

Fenykl – byl pro své zeštihlujicí účinky znám již starým Římanům. Používá se proti nadýmání, podporuje obranyschopnost organismu a je silným antioxidantem. Navíc pomáhá rozkládat tuky. Jíst ho můžete zapečený jako předkrm k masu.

trapi vas nafouknute bricho poradime jak na nej 05 - Trápí vás nafouknuté břicho? Poradíme jak na něj

Mátový čaj – je silným antioxidantem s detoxikačními účinky. Podporuje trávení a zabraňuje plynatosti. Pokud máte k dispozici, dejte přednost čerstvé mátě spolu s medem a citrónem.

trapi vas nafouknute bricho poradime jak na nej 01 - Trápí vás nafouknuté břicho? Poradíme jak na něj

Foto: Unsplash.com.

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

zazracne avokado odhalte jeho blahodarne ucinky 05 150x150 - Zázračné avokádo - odhalte jeho blahodárné účinky

Zázračné avokádo – odhalte jeho blahodárné účinky

Únava

Zažeňte podzimní únavu s těmito potravinami