in

Vánoční stromeček v květináči: Přečtěte si, proč byste měli mít také!

Vánoční stromeček

Vánoce se nezadržitelně blíží, a s nimi samozřejmě i důležité nákupy. Kromě dárků jsou to především ozdoby a také stromeček, který by neměl chybět v žádné domácnosti, především pokud jsou tam děti.

Typickým problémem je volba mezi umělým a živým vánočním stromkem. Ná první pohled se může zdát, že plastový stromek má samé výhody, ale rozhodně to není pravda. Naopak, může celou atmosféru pokazit.

Živý a v květináči

Plastový stromek sice může používat několik let, ale většna lidí se stejně po čase vrací k živému. Ten totiž dokáže příjemně provonět byt a většinou vypadá i z estetického hlediska lépe. Umělé stromky jsou navíc nerecyklovatelné, takže z ekologického hlediska hrůza.

Řezané stromky se pochopitelně snadno v přírodě rozloží, ale na druhou stranu, není to škoda? Kvůli 14 dnům “zabít” strom? Naštěstí to jde i jinak.

Stále více lidí si pořizuje vánoční stromek v květináči. Neuschne a po Vánocích ho stačí dát ven a za rok může opět posloužit jako dekorace.

Stromek si můžete půjčit

Možná to bude znít divně, ale dnes se půjčují i vánoční stromky. Tedy ty v květináči. Výhod má tato služba hned několik.

Nejvíce ji ocení lidé, kteří mají byt, tudíž by stromek v květináči neměli kam dát. Zde starost odpadá, protože půjčovna ho přiveze a za 14 dní zase odveze. Některé nabízí např. dopravu po Praze zdarma.

Cena je mnohdy výhodnější než u řezané varianty. Kromě toho si ušetříte čas obíháním prodejců a případnou dopravou. Přes internet si vyberete a rezervujete. Žádný stres…

Autor Jaroslava Novotná

Ve svém věku už vidím život trochu jiným úhlem pohledu, což se snažím promítat i do mých článků. Nejčastěji mě najdete v příjemné pražské kavárně, někde v přírodě, na chatě s rodinou nebo po toulkách po Středomoří.

Adventní kalendář

Zkuste letos advent jinak: Obrácený adventní kalendář

Pes uklízí

Roztomilý pes, který uklízí lépe než většina lidí